Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Sivil Toplum Kuruluşlarına yönelik proje teklif çağrısına çıktı.

Destek verilecek konu başlıkları şöyle: "Sağlıklı Yaşam ve Spor", "Bağımlılıkla Mücadele", "Kültür ve Sanat", "Yenilikçi Fikir", "Sosyal Uyum", "Kitap Kahve" ve "Mobil Gençlik Merkezi". Bu alanlarda sunulacak projelere 10 ila 150 bin lira arası destek verilecek.

Gençlere daha iyi hayat şartları ve yeni fırsatlar sağlamak, gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkan sağlamak, sosyal hayatın her alanına etkin katılımlarını artırmak amacıyla Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde proje teklif çağrısı yapıldı.

Mobil Gençlik Merkezi projeleri için bakanlığa bağlı bir gençlik merkezi ile işbirliği protokolü imzalayan STK proje teklifinde bulunabilecek.

Proje başvuruları, Proje Başvuru ve Değerlendirme Sistemi (https://gpdp.gsb.gov.tr/) üzerinden gerçekleştirilecek. Proje başvurusu yapılabilmesi için öncelikle proje koordinatörünün e-devlet sistemine kayıt olması gerekiyor.

Proje başvuruları 27 Nisan saat 09.00`da başlayacak ve 13 Mayıs saat 00.00`da sona erecek.

Proje teklifleri, başvuruların Proje Başvuru ve Değerlendirme Sistemi üzerinden elektronik ortamda tamamlanması ve başvuruyu yapan koordinatör tarafından onaylanması halinde değerlendirmeye alınacak.

Başvuru formu ve ekleri, başvuru aşamasında elden ya da posta yoluyla bakanlığa ayrıca teslim edilmeyecek. Bakanlık tarafından projenin desteklenmesinin uygun bulunması durumunda, proje yürütücüsüne bilgi verilecek ve Proje Destek Sözleşmesinin imzalanması için gerekli belgeler talep edilecek.

Detaylı bilgi için: 

http://www.gsb.gov.tr/Duyuru/136321/genclik-projeleri-destek-programi-kapsaminda-sivil-toplum-kuruluslarina-yonelik-proje-teklif-cagrisina-cikilmistir.aspx

 


Ömer Faruk Özbil'ın Yazısı.