Ayşe Yazıcılar

ayseyazicilar@gmail.com

Yazarlar

img

1985 yılında Osmaniye’de doğdu. İ.H.L. mezunlarının, eğitim hayatında “dezavantajlı grup” durumunda olduğu yıllarda dört yıllık lisans eğitimini dört farklı üniversitede dikey ve yatay geçişler yaparak tamamladı. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 2009 yılında mezun oldu.

Lise yıllarından itibaren çeşitli sivil toplum kuruluşlarında faaliyetlerde bulundu.

Genç Dergi Yazı İşleri’nde ve Uluslararası Genç Derneği çatısı altında Genç Gönüllüler Koordinatörü olarak çalışmalarını sürdüren Yazıcılar, gençlik ve sivil toplum başta olmak üzere muhtelif konularda konferanslar veriyor. İstanbul’da bir proje İmam-Hatip Lisesi’nde öğretmen olarak resmi görevini sürdürüyor.

Tarih, kültür, medeniyet, edebiyat, psikoloji, sosyoloji, iletişim ve medya özel ilgi alanlarıdır.

Evli ve iki çocuk annesi olan Yazıcılar İstanbul’da yaşıyor.

img Esas Gaye Hazzetmek Değil Hazmetmektir
Hedonizm felsefî bir akım olarak baş göstermiş olsa da günümüz dünyasının başına gelen en tehlikeli tuzaklardan birisi. Bir defa yaşayacağın bu dünyada zevklerini erteleme, hazzın doruklarına tırman telkinleri ile özellikle gençlerin aklını başından almakta pek mahir. Öyle ki manevi değerler ekseninde yaşadığını düşünenleri dahi ağına düşürecek kadar sinsi bir yanı da var. Varoluş gayesinin suflî olanı hazzederek değil ulvî olanı hazmederek yaşamak olduğunu Hedonizm dosyamızda ele alıyoruz.