Abdurrahman Çetinkaya

[email protected]

Yazarlar

img

Isparta doğumludur, ilk ve ortaöğrenimini Van’da tamamlamıştır. Lisans eğitimini Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı bölümünde tamamlamış,  Lisansüstü eğitimine İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı bölümünde devam etmektedir.

İş hayatına Konya/Meram Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde Peyzaj Mimarı olarak başlamıştır. Şu anda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait iştirak şirketlerinden Ağaç ve Peyzaj A.Ş’de Satınalma Şefi olarak çalışmaktadır.

Lise yıllarında bir grup arkadaşı ile kurduğu Pozitif Düşünce Grubu adlı öğrenci kulübünde dergicilik ve sosyal sorumluluk faaliyetleri yürütmüştür. Üniversite yıllarında GENÇ Dergisi Hatay M.K.Ü kampüs muhabirliği yapmıştır. 2008 yılında yayın hayatına başlayan  Genç Gönüllüler İnternet Platformu kurucuları arasında yer almaktadır. Aynı zamanda Uluslararası Genç Derneği yönetim kurulu üyesidir. 2010 yılı Eylül ayından itibaren GENÇ Dergisi’nde Sanal Bölge adlı köşeyi hazırlamaktadır.
 

img Çanakkale İçinde Bir GENÇ Olsaydım...
Türkiye genelindeki GENÇ Gönüllülerinin 10. buluşması 26-27-28 Temmuz tarihleri arasında tarihi Gelibolu yarımadasında gerçekleşti.