Abdullah Yalnız

minyehli@gmail.com

Yazarlar

img

89 yılının Ocak ayında dünyaya iniş yapar. Hayat güzergâhında Düzce, Bursa, Bartın ve Sakarya duraklarına uğrar. Sakarya Üniversitesi Psikolojik  Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nden 2011 yılında mezun olur. Üç cümlede ifade ettiği kadar çabuk geçmiştir 22 yılı...

Şiir okumayı, yazı yazmayı, gezmeyi, muhabbeti, sevilmeyi, çaktırmadan sevmeyi, paylaşmayı, dinlemeyi, kitap okumayı, dergi çıkarmayı, mânâ aramayı,  yaşamayı ve Wing Zui’yi (Sokak Dövüşü Sporu) çok sever.

75 yaş üstü arkadaşlar edinir ve onlarla arası iyidir. Kuru entelektüaliteden her geçen gün daha çok bunalmakta, huzursuz entellerin artistik patinajlarını  ve mutsuzluklarını gördükçe kalbi bulanmaktadır.

Son dönemde mesleği üzerine çalışmalara eğilmekte; Psikolojiyle ilgili özgün, nitelikli ve başarılı işlere imza atmayı amaçlamaktadır. Bu anlamda çeşitli  hayaller kurmakla ve projeler yapmakla meşgul olmaktadır. Yarının daha güzel olacağına harbiden inanmaktadır.

img Gençler "Bir Sosyal Gruba Ait Olma" İhtiyacını Nasıl Karşılayacak?
Sivil toplum kuruluşları canımız, hayat damarımız. Toplumumuzun mayası, Osmanlı`dan miras kalan vakıf kültürünün temsilcileri… O nedenle kendilerini Allah için seviyoruz. Ancak artık adam adama markaj yoluyla, birebir ilgilenerek gençlere ulaşan ve her birinin ruhuna sabah esintisi gibi ferahlık veren kuruluşlara ihtiyacımız var.