Ahmet Ünal

ahmetunal0134@gmail.com

Yazarlar

img

1996 yılında Adana’da doğdu.

Babasının görevi nedeniyle 12 yaşına kadar Adana’nın bir köyünde yaşadı. Eğitimini de ilkokul 5. sınıfa kadar burada sürdürdü. Yazlarını ise şirin bir yaylada geçirdi. Televizyonsuz bir evde büyüdü. Bant tiyatrosu dinledi. Bu yıllarda toprağa dokundu, meyveyi dalından kopardı. Annesinden menkıbeler dinleyip babasından hayat tecrübeleri edindi. Bütün bunların hayatında önemli bir yeri olduğunu düşünüyor.

İlköğretim 5. sınıfa geldiğinde okulunu değiştirerek Adana’da okulla beraber Kur’an ve Arapça eğitimi almaya başladı. Bu yıllarda kitaplarla bir bağ kurarak Hasan Nail Canat, Emine Şenlikoğlu, Ahmed Günbay Yıldız gibi yazarların birçok kitabını okudu.

2014 yılında Adana Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Aynı sene İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazanarak İstanbul’a geldi.

Hâlen İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde 4. Sınıf öğrencisi olan Ahmet Ünal fakülteyi bitirdikten sonra İslam Felsefesi alanında yüksek lisans ve doktora yaparak hayatın gerçeklerinden kopmamış bir akademisyen olmak istiyor.

Fotoğraf çekmekten, yolculuk yapmaktan, yeni mekânlar görmekten ve bir şeyler mırıldanmaktan çok hoşlanıyor. Yazılar ve ara ara şiirler yazıyor. Reşat Nuri Güntekin’in anlatımını Peyami Safa’nın iç okumalarını çok seviyor.

Şu âna kadar yaşadığı kısa ömründen çıkardığı en büyük ders, hayatta kendisine dokunup değiştirecek bir sihirli değneğin olmadığıdır. 

Genç Dergisi'nin şimdilik en genç yazarıdır.

img Mehmet Dinç İle Gençlik Halleri - 2
Hocam şu ana kadar birçok farklı spor, sanat dalına heves ettim, denedim ama devam sağlayamadım. Bir türlü kendimi adayabileceğim bir uğraş bulamadım. Bu tür arayışlarda nasıl kararlı ve sağlam adımlar atabilirim?