Ahmet Ünal

ahmetunal0134@gmail.com

Yazarlar

img

1996 yılında Adana’da doğdu.

İlkokula Adana'da başladı. İlköğretim 5. sınıfa geldiğinde Kur’an ve Arapça eğitimi almaya başladı. Bu yıllarda kitaplarla bir bağ kurarak birçok çocuk romanı okudu.

2014 yılında Adana Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Aynı sene İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazanarak İstanbul’a geldi.

Hâlen İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde 4. Sınıf öğrencisi olan Ahmet Ünal fakülteyi bitirdikten sonra İslam Felsefesi alanında yüksek lisans ve doktora yaparak akademisyen olmak istiyor.

Fotoğraf çekmekten, yolculuk yapmaktan, yeni mekânlar görmekten ve bir şeyler mırıldanmaktan çok hoşlanıyor. Yazılar ve ara ara şiirler yazıyor. Reşat Nuri Güntekin’in anlatımını Peyami Safa’nın iç okumalarını çok seviyor.

Şu âna kadar yaşadığı kısa ömründen çıkardığı en büyük ders, hayatta kendisine dokunup değiştirecek bir sihirli değneğin olmadığıdır. 

img Ey Kalbim Sipere!
Çocukken daha saf, temiz ve masum olan kalbim vizyonumu belirlememdeki en büyük etkendi. Şimdi ise kalbim, mermilerin çift yönlü oluk oluk aktığı bir meydan harbinin ortasında. Yapmam gereken ise kalbimi mermilerden koruyarak yaralarımı sarabileceğim, onu çocukluğumdaki kıvamına ulaştırabileceğim, yeni planlar yapıp ulvi vizyonlar belirleyebileceğim sipere doğru çekmek: Ey kalbim sipere!