Osman Kaymakçı

Genç Gönüllüler‘in İstanbul Buluşması beklenenden daha heyecanlı, dopdolu ve eğlenceli geçti. Cuma günü Kemalettin Altuntaş Amca’nın katılımcıları selamlaması ve duasıyla programımız başlamış oldu. Daha sonra söz alan Yrd. Doç. Dr. Mehmet Lütfi Arslan Abimiz, Genç Gönüllü kardeşlerimizi tam anlamıyla şarj etti ve onlara heyecan depoladı. Programdan nasıl verim alınabileceği hakkında birkaç tüyo verdi. Hele ki bir öğrencin üniversitesinde mescit kurmasına sebep olduğunu anlatan konuşması gönüllü kardeşlerimizin yüzünü güldürdü ve Lütfi abinin vermek istediği mesajın alınmasına vesile oldu. Günün son programı olan gazeteci-yazar Ahmet Taşgetiren’in gündemle ilgili konuşması gönüllü kardeşlerimiz arasında harekete sebep oldu. Çünkü bütün gönüllü kardeşlerimizin gündemle ilgili sorusu vardı. Programa katılan herkesin ortak fikri ise Ahmet Taşgetiren’e verilen sürenin yetersiz kalmasıydı. Sebebi ise birçok kardeşimizin sorusunu Ahmet Taşgetiren’e iletememesi oldu. Zira program süresi 3 saat bile olsaydı yetmeyebilirdi. Çünkü gönüllü temsilcilerimiz gündemle ilgili oldukça fazla soruya sahipti.

Programın en yoğun olduğu Cumartesi Günü, bu etkinliklerin organizatörü Yahya Uyar’ın “Herkesin Göremediğini Görmek” sunumuyla başladı. Ardından fikir alışverişinin olduğu grup çalışması dönem içinde yapılacak etkinlikler hakkında ipuçları vermiş oldu. Daha sonra Muhterem Osman Nûri Topbaş Hocaefendi’nin sohbeti 3 günlük programın sürpriziydi. Muhterem Hocaefendi’nin tebessümü gönüllü kardeşlerimizin yüzünü güldürdü ve zamanı hiç israf etmeden kullanması zamanımızı nasıl etkili kullanabileceğimiz hakkında verdiği en güzel mesajıydı. Cumartesi gününün program akışı GENÇ dergide Âdem Özköse`nin gönüllü kardeşlerimize temsilcileri oldukları kulüplerin ne kadar değerli olduğu ve “Dünya Bizi Bekliyor” diyerek çıktığımız bu yolculuğun öneminden bahsettiği konuşmasıyla devam etti. Program Yrd. Doç. Dr. Ekrem Çakmak’ın Amerika’daki üniversite hayatı, Amerika’nın günlük yaşamı ile ilgili verdiği ilginç bilgileriyle sürdü. Bir sonraki konuşmacımız ise Çanakkale`de yaptığı etkinliklerle adını sadece üniversitesinde değil tüm şehirde duyulmasını sağlayan Vural Bulut kardeşimizdi. Yaptığı etkinlikleri hazırladığıyla sunumuyla bize aktaran Vural Bulut, bütün gönüllü kardeşlerin hayalini kurduğu etkinlikleri nasıl ve ne şekilde yapacağımız hakkındaki deneyimlerini bizlerle paylaştı. Akşam yemeğiyle süren programımız, Genç Fasılla devam etti. Bilmeyenler için söyleyelim; Genç Fasıl edepli eğlencenin dibine vurulduğu şölenlerdir bizim için.

Pazar günü Genç Dergi yazarlarımızdan Mehmet Emin Gül’ün kampüs muhabirliği ve yazı yazma ile ilgili verdiği bilgiler, ayrıca Serhat Altınevlek ’in sosyal medyayla ilgili yaptığı konuşması ardından Beyaz Tv haber programcısı Erkan Tan`ın eğlenceli olarak öğrettiği ve bizi çokça güldüren güzel ve etkili konuşma eğitimiyle sona erdi. Bu 3 günlük etkinlikten sonra tüm kulüplerimizde önümüzdeki dönem boyunca yoğun bir çalışma olacağı ve daha genişletilerek dertli bir gençlik ortaya çıkacağı inancındayız. Buradan programa konuşmacı olarak katılan büyüklerimize ve arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Ayrıca programda emeği geçen, tatilinden feragat ederek çağrıldığında koşarak gelen güzide kulüplerimizin temsilcilerine çok teşekkür ederiz. Bir sonraki programda görüşmek dileğiyle…


GENÇ'ın Yazısı.