Ayşe Yazıcılar

[email protected]

Yazarlar

img

1985 yılında Osmaniye’de doğdu. İ.H.L. mezunlarının, eğitim hayatında “dezavantajlı grup” durumunda olduğu yıllarda dört yıllık lisans eğitimini dört farklı üniversitede dikey ve yatay geçişler yaparak tamamladı. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 2009 yılında mezun oldu.

Lise yıllarından itibaren çeşitli sivil toplum kuruluşlarında faaliyetlerde bulundu.

Genç Dergi Yazı İşleri’nde ve Uluslararası Genç Derneği çatısı altında Genç Gönüllüler Koordinatörü olarak çalışmalarını sürdüren Yazıcılar, gençlik ve sivil toplum başta olmak üzere muhtelif konularda konferanslar veriyor. İstanbul’da bir proje İmam-Hatip Lisesi’nde öğretmen olarak resmi görevini sürdürüyor.

Tarih, kültür, medeniyet, edebiyat, psikoloji, sosyoloji, iletişim ve medya özel ilgi alanlarıdır.

Evli ve iki çocuk annesi olan Yazıcılar İstanbul’da yaşıyor.

img Sadece Siyonist Değil, Aynı Zamanda Narsist!
İsrail, tarih boyunca dışlanmış, zorbalığa uğramış bir toplumun -öyle ya da böyle- devletleşmiş halidir. Hitler`in ırkçı ideolojisi sebebiyle Nazi döneminin kurbanı olarak Holokost yaşamaları Yahudilerin aynı zamanda narsist zulmüne maruz kalmalarının da göstergesidir. Narsist Nazi uygulamaları başka bir narsisti; Siyonist İsrail`i doğurmuştur. İsrail, bu travması ile yüzleşmek yerine "güçlü olan hayatta kalır" prensibini "zulmeden hayatta kalır" olarak anlamış ve geçmişte maruz kaldığı zulmü -belki daha fazlasını- Müslümanlara göstermiş, dahası şiddetini artırarak devam etmektedir.