M. Emin Kul

CHP belediye seçimlerinde kazandığı yerlerde Kuran kursları açmayı vaat etti ya; herkes zannetti ki bu açılım yeni belediyeleri kazanmak için yapılıyor. Bizce bu açılım partinin kendi klasik seçmeni ve kalesi kabul edilen yerler için isteniyor. Çünkü:

Tek parti baskısıyla zamanında, samanlıklarda Kuran öğrenenlerden oy alamayacağını en iyi bu parti bilir.

Kanaatimizce; eskiden beri kazanılan ilçelerde ciddi bir dini bilgilenme ihtiyacı olduğu gören parti yönetimi, sadece çocukları değil, temel İslami bilgilerden mahrum binlerce genç yaşlı seçmenini dini cehaletten kurtarmak için açılım yapıyor. Biz de bu açılımı destekliyor ve önerilerimizi sıralıyoruz:

Özellikle senelerdir aynı partinin kazandığı Kadıköy ilçemiz pilot bölge ilan edilip yediden yetmişe haydi Kuran kursuna kampanyası açılabilir. Böylelikle mebzul miktardaki konkenci, monşer, deynekci, dernekçilere de bir eğitim imkanı verilmiş olur. Bu vesileyle Göztepe’deki cami karşıtlarına, Moda’daki içki taraftarlarına tüm caddenin tiki ve lolita heveslilerine sesleniyor ve “haydi çocuklar okumaya” diyoruz. Ayrıca Kadıköy’deki uygun Kuran kursu yerlerini sıralıyoruz:

- Göztepe Parkı

- Moda İskelesi

- Ziverbey Köşkü

- Akmar Pasajı


GENÇ'ın Yazısı.