Kısmet olursa yaz aylarında GENÇ’te çeşitli faaliyetler olacak. Sonsuzluk Seferleri isimli projemiz kapsamında 8 farklı ülkeye 40 arkadaşımız gidecek, oralarda gönüllü çalışmalarda bulunacaklar. Hemen akabinde, 19 farklı ülkeye yeniden 40 gönüllüyü göndermeyi planlıyoruz. Eylül’ün 6’sı ile 10’u arası Mersin’de Genç Gönüllü Kızlar’ın üniversitelilere yönelik güzel bir kampı olacak. Aynı şekilde, 21-25 Ağustos tarihleri arasında Genç Gönüllü erkekler için Konya’da bir kamp gerçekleşecek. Sitemizden duyurular yapılacak, takipte kalmanızı tavsiye ederim. (GENÇ’in Üsküdar’daki mekanında her Cuma sabahı Mesnevi Okumaları devam ediyor. Yazı İşleri, Grafik Tasarım, Prodüksiyon gibi alanlarda bilgi ve tecrübesini arttırmak isteyen genç dostlarımız için de aynı mekanda çeşitli imkanlar söz konusu, bekleriz.)

GENÇ Tişörtlerini nasıl temin edebiliriz?

“Sen Sus Tişörtün Konuşsun” sloganıylaGenç Tişörtleri yine sahnede.Satın almak istediğiniz tişörtün modelini, rengini ve bedenini seçin, iletişim bilgilerinizi bildirin, tişörtünüz adresinize gelsin. Sipariş için: [email protected] mail adresinden veya 0538 698 0061 numarasından Ahmet Yıldız’a ulaşabilirsiniz.

Derginize hemen abone olmak istiyorum, ne tavsiye edersiniz?

Bir telefon kadar uzağız. :) 0212 671 07 07 / Dahili: 178 (Veysel Atmaca)


 Gençliğin Mana Gemisi

İlker İnanç Balkan

GENÇ Dergisi’ni seviyor ve önemsiyorum. Gençlerin gönlüne göre bir içeriği ve dili var; sıcak, ciddi, rafine...

GENÇ Dergisi demek:

Hedef odaklı çağrışım gücü.

Az kıssa, çok hisse.

Sehli mümteni ile yüzen

Gençliğin mana gemisi.


İtidal ve Dert: GENÇ

Murat Sözer

Tabii dergi diyoruz ama GENÇ, dergiden ibaret değil; GENÇ bir okul, bir alan, bir hareket; gençliğe köklerini de sıkça hatırlatarak ümmet için, vatan için dertlenmeyi öğreten bir hareket. Bu kısa söyleşiye sığmaz, çok yönlü katkılarından bahsedilebilir ama ben kendimce bir iki hususa dikkat çekmek istiyorum.

GENÇ bizlere hedefleri olan, aksiyon içeren bir gençlik hareketinin itidalden kopmadan da etkili olabileceğini öğretiyor. Gençliğin bütün o isyan potansiyeliyle gayet de itidalli bir konumda söz söyleyebileceğini, tavır üretebileceğini gösteriyor. GENÇ dendiğinde ilk aklıma gelen kelime bu yüzden “itidal”dir. İkincisi tabiki de “dert”.

GENÇ cemaatçilik yapmadan cemaat olunabileceğini gösteriyor öte yandan. Ümmetin bütün renkleriyle gençliği kucaklamak gibi bir motivasyonu var. Bu açıklık çok değerli bence bugünlerde. Epey adam yetişti buradan, halen de yetişmeye devam ediyor. İnce ince, dokuyarak, emekle yetişiyor bu adamlar, öyle kulağa geldiği gibi kolay olmuyor. Ben bundan on yıl kadar önce İzmit’te yaşarken evime kitaplarla dolu bir kargo aldığımı hatırlıyorum. Lütfi Arslan’dan gelmişti. Bir gence kitap tavsiye etmek vardır, bir de tavsiye ettiğin kitapları evine kargolamak vardır. Emek derken bundan bahsediyorum.

Bir işin içinde samimiyet, emek ve iman olunca o iş bereketleniyor. Yoksa arkanızda büyük paralar, imkanlar da olsa hiçbir şey çıkmaz o işten. Çıkmıyor, görüyoruz. On bir yılda ne dergiler gelip geçmiştir. GENÇ inşallah nice on bir seneleri idrak eder. Allah gayretlerini arttırsın, bereketlerini daim eylesin bu ekibin.


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.