Şehit Ata

Konya’da çeşitli üniversitelerde okuyan üniversite öğrencilerinin son zamanlarda dernek bünyesinde verdikleri gönüllü hizmetler yepyeni güzelliklerin ve çocuk dünyasında unutulmayacak anıların oluşmasını sağlıyor.

Dernekte kayıtlı ailelerin ilk ve orta öğretimde okuyan çocuklarının okul derslerindeki başarı oranını artırmak ve özellikle insani değerlerimizin işlenerek ön plana çıkarılması düşünülerek hazırlanan derslerde gönüllü eğitmenlik yapan bir gurup üniversite öğrencisi örnek bir çalışma daha gerçekleştirdi.

Dernekten hizmet alan ailelerin çocuklarıyla yakından ilgilenen, onlara eğitmenliğin yanı sıra bir abla bir ağabey olan gençler geçtiğimiz gün düzenledikleri yemek programıyla kardeşlerimiz dedikleri küçüklerle birlikte unutulmaz bir gün geçirdiler.

Gönüllü eğitmenler kendi imkânları ile hazırladıkları yiyeceklerle dernekte muhteşem bir sofra kurdu. Çocuklara sürpriz olarak hazırladıkları yiyecekleri büyük bir keyifle ikram eden üniversitelilerin mutluluğu yüzlerine yansırken, birbirinden lezzetli pasta ve börekleri eğitmen abla abilerinin elinden alan çocukların mutluluk dolu ifadeleri güne damgasını vurdu.

Günü ve yapılanları “süper oldu” diye tanımlayan çocuklar kendilerine derslerinde yardımcı olan ve birbirinden güzel ikramlarla kendilerine kucak açan abla ve ağabeylerine teşekkür ettiler.

Ayrıca; bu günün kendileri için çok özel olduğunu belirten üniversite öğrencileri ise; herkesin iyilik adına yapabileceği bir şeylerin mutlaka olduğunu ve bir çocuğun mutluluğunun asla maddi bir değerle mukayese edilemeyeceğini ifade ederek bu güzel günün kendileri için bir kazanım olduğunu belirttiler.


GENÇ'ın Yazısı.