Ebedî Gençlik Kulübü hız kesmeden faaliyetlerine devam ediyor. İlk dönem, bir ayda üç konferans`ın ardından ikinci döneme hızla giren Genç Gönüllüler, artık yüzlerden binlere hitab etmenin memnuniyetini yaşıyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirilen, ücretsiz sertifikalı ``Erkan Tan ile Stand-up Tadında Diksiyon Programı``na Erciyes Üniversitesi öğrencileri ve Kayseri halkı yoğun ilgi gösterdi.

Daha başlamasına bir saat kala salonun dolup taştığı ve başladığında ayakta duracak yer kalmayan program biraz gecikmeli başlasa da, Erkan Tan koltuk değneği ile sahneye girdiğinde çoktan telafi etmişti sıkılan kalabalığı. Program başında umre arkadaşlarını salonda gören Erkan Tan, onlar üzerinden yaptığı esprilerle salonu kırdı geçirdi. Böylece ``Stand-up Tadında`` geçen programda, konferans başlığının hakkını verdi.

Koltuk değneklerini gösterip ``Ben aldığım nefesin, yaradılışımın kıymetini bunlarla anladım. Umarım sizler, bunlar olmadan anlayıp hakkını verirsiniz`` diyerek ders verdiği de oldu... O koltuk değneklerine muhtaçken bile heyecanından zerre kaybetmeyerek, salona bitmeyen enerjisini yansıttığı da...

Yaklaşık 1000 kişinin yanı sıra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü`nün, İlahiyat Fakültesi Dekanı ve birçok Rektörlük temsilcisinin katıldığı programdan onlarca geri dönüş ve birçok üye kazanıldı. Ne mutlu! Darısı diğer organizasyonlarımızın başına.

Konferansın özet görüntülerine şuradan ulaşabilirsiniz:


Yunus Emre Avşar'ın Yazısı.