Nevzat Yıldırım

Genç Gönüllülük tam da bu değil miydi: Aşk, şevk, heyecan…

Konya’dan 18; Kahramanmaraş’tan 19 GENÇ Yürekle beraber seher vakti düştük güneşin en güzel endamıyla kendini gösterdiği  Nemrut Dağı’na doğru. Narinciye Köyü’nde Sabah namazımızı eda ettikten sonra Nemrut Dağı’nın soğuk ve yüksek tepesine  tırmandık. Nemrut’un tepesi farklıydı bu kez... Güneşin doğuşunu seyretmeye gelenler GENÇ kalabalığı fark ettiler. Daha sonra Arsemia Antik  Kenti, tarihi Kahta Kalesi ve yüzyıllara meydan okuyup ayakta kalmayı başaran Cendere Köprüsü’nü gezdik.

Geziden sonra çok önemli bir yere misafir olduk hamd olsun. Adına ayet inen, Türkiye’de makam-ı şerifleri kesin olarak bilinen iki  sahabeden biri olan Saffan bin Muattal Hazretlerine kavuştuk. (Diğeri Eyüp el Ensari Hz.) Güzel abdestlerden sonra güzel dualarla  ziyaretimizi tamamladık. Seçilmişler içinde olmaktan ve bu güzel ziyarette bulunmaktan dolayı çok mutluyduk, bunun şükrü ile  Adıyaman merkeze geldik. Adıyaman’ın muhterem büyüklerinden Hasan amcanın sohbetini dinledik ve kabımızı bir kez daha aşkla,  şevkle doldurduk. Zaten Genç Gönüllülük tam da bu değil miydi: Aşk, şevk, heyecan…

Ardından Kahramanmaraşlı Gençler Şanlıurfaya, Konyalı Gençler ise Kahramanmaraş gezilerine doğru hareket ettiler. Rabbim  hayırlara vesile kılmıştır inşallah. Adıyaman’daki tüm gençlere buradan çağrımız var: Haydi, dünya bizi bekliyor!

İrtibat:  [email protected]


GENÇ'ın Yazısı.