Geçtiğimiz senelerde yaz aylarını GENÇ’leştiren ve bu sene de merakla beklenen GENÇ tişörtlerimiz hazır. Görsel Yönetmeniz Semih Taneri üç farklı tasarım yaptı. Dört farklı boyda (S, M, L, XL) üç farklı tasarımın da üç farklı rengi mevcut: Beyaz, kırmızı ve siyah. Tişörtler kaliteli bir kumaşla imal edildi, şu an için sadece kısa kollu çeşitleri mevcut.

Talebi olanlar Ahmet Yıldız’a ulaşabilirler: +90 538 698 0061 [email protected]

GÖRSEL YÖNETMENİMİZE TASARIMCI ÖDÜLÜ!

Bu sene Sirkeci’de 7. Uluslararası Dergi Fuarı gerçekleşti. GENÇ Dergisi olarak fuar boyunca okuyucularımızla buluştuk, çok güzel anlar yaşadık. Fuarın sonunda ise güzel bir ödül aldık. Görsel Yönetmenimiz Semih Taneri dergimizin tasarımından dolayı “En İyi Tasarımcı” ödülüne layık görüldü. Kendisini GENÇ ailesi olarak yürekten tebrik ediyor, emeklerinden dolayı teşekkürü bir borç biliyoruz.

“HİÇ DÜŞÜNME, HEMEN ABONE OL!”

Hediye kitabımız birçok okuyucumuza ulaştı ve çok güzel geri dönüşler aldık. Dergimize abone olanlara hediye edilen “Medeniyet Öncülerimizden 365 Fikir” isimli kitabımız her gençte mutlaka olmalı, buna yürekten inanıyoruz. Bu konuda hâlâ tereddüt içinde olanlara kitabı okuyup bitiren genç bir dostumuzun şu sözleri ile seslenmek istiyoruz: “Çok sağlam bir kitaptı, hazmederek okunursa müthiş bir genel kültüre vesile olur, ufuk açar, hâlâ temin etmeyenler hiç düşünmesinler, hemen abone olsunlar!” Pişman olmayacağınızdan eminiz. Bizden söylemesi.

FARKLI ÜLKELERE GÖNÜL SEFERLERİ DEVAM EDİYOR

Bu sene hem Afrika heyecanını yeniden yaşamaya hem de çeşitli STK’larla birlikte 19 farklı ülkeye gitme niyetimiz var. “Ben de varım” diyenler sitemiz üzerinden bizleri mutlaka takipte kalsın. Duyurular yakındır.


GENÇ Okul Oldu!

Muharrem Mavi / İstanbul

GENÇ, 2013’te abimin üniversitedeki faaliyetlere katılmasıyla birlikte benim için de gerçekleşmeyi bekleyen bir hayaldi. Elhamdülillah üniversiteye başladığımda hayalim gerçek oldu. Şimdi GENÇ’in projelerinde, gönüllü faaliyetlerinde aktif rol almaya çalışıyorum. GENÇ benim için manevi açlığımı doyurmaya çalıştığım bir okul. Günümüzün en büyük sorunlarından birisi olan maddi ve manevi tokluk, bizi bir fert olma yolundan alıkoyan büyük bir problem. Dergimizdeki çok kıymetli ağabeylerimiz bizim bu tokluk sorunundan kurtulmamız için bize yardım ediyorlar, Allah onlardan razı olsun. Rabbim yolunda olan açlığımızı daim etsin inşallah.

Öncü Olmaya Var mısın?

Saliha Gürdal / İstanbul

Lise yıllarımda babam sayesinde (Allah ondan razı olsun) dergi ile, üniversite yıllarımda ise dergi sayesinde gönüllüler ile tanıştım. Genç Gönüllüler ile tanışana kadar, bulunmak zorunda kaldığımız ortamlar neticesinde bir gencin Allah rızası için yaşamasının, o kutlu genç Müslüman olmanın neredeyse imkânsız olduğunu düşünüp, manevi olarak sıkıntılara girerdim. Fakat GENÇ bana, imkânsız diye aksettirilen durumun aslında ne kadar sahte olduğunu, asıl gençken Allah rızası için çalışılacağını ve çalışıldıkça genç kalınacağını gösterdi. Başkası için yaşayan merhametli, güzel yürekli, azimli ve her daim dertli gençler, benim gibi birçok gence örnek oldu. Elhamdülillah şimdi aralarında, her birinden istifade edeceğim ayrı güzellikler içinde, manevi sıkıntılarımdan kurtulmuş dertli bir gencim. Rabbim bu güzel ailemin uhuvvetini, muhabbetini, faydasını, faaliyetini, gönülle açılmış su kuyularının sayısını arttırsın inşallah.

Siz de aramıza katılmaya, neden +1 olarak yaratıldığınızı bulmaya, öncü olmaya var mısınız?


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.