M. Emin Kul

Geçen ay CHP’li bir kadın vekilin Cumhurbaşkanının Ermeni kökenli olduğu iddiasını ortaya atması kendi partisi de dâhil herkeste büyük şaşkınlık ve infiale yol açtı.

Siyasete girdiğinden beri hakkında söylenmedik iftira kalmayan Abdullah Gül’le ilgili son haksızlık da bu oldu. Şimdi normal düzeyde her akıl ve insaf sahibi bu taşı kuyuya atanlardan açıklama bekliyor.

CHP’deki çarşaf sendromunun etkisini en fazla hissedenlerden biri olduğunu düşündüğümüz kafası karışık vekile bu açıklamayla ilgili bir yol haritası öneriyoruz:

Malum kendisi cumhurbaşkanının köküne merak salmış ilk kişi değil, önce Silivri’ye kadar gidip Gül’ün Yahudi olduğunu anlatan bir kitap uyduran Ergenekon tutuklusu yazara danışsın, sonra da gelip Gül’ün Sabetay kökenli olduğunu söyleyen akıl tutuklusu yazarla görüşsün. Neticede Cumhurbaşkanının kökünün Yahudi mi Sabetaist mi Ermeni mi olduğuna karar veremezse Kayseri’ye kadar gitsin de Gül ailesinin soy kütüğüne bir baksın bakalım, eminiz ki Cumhurbaşkanımızın hemşerileri, kafası karışık vekili aydınlatmak için gerekli tüm kütükleri seve seve gösterirler.


GENÇ'ın Yazısı.