GENÇ’in kampları var mı bu sene de? Geçen senekiler bir başka güzeldi. (Selim Serendi)

Selim Bey kısmet olursa bu sene de GENÇ’in yaz kampları olacak. 27 Temmuz ile 20 Ağustos arasında üniversitelilere, 10 Temmuz ile 3 Ağustos arasında liselilere özel iki kampımız söz konusu. Bu kamplar erkekler için. Bir de Genç Gönüllü Kızlar’ın kampı olacak, tarihi ve yeri sitemizden duyurulacak.

Uzun süredir derginizi severek okuyoruz. Fakat son bir yıldır dergi yazılarında kullandığınız fontu, biraz orta yaşlı :) Bir GENÇ okuyucusu olarak, okumakta zorlanıyoruz. Derginiz hani ebedî gençlik dergisiydi? Şu işe bi el atsanız bizi mutlu edersiniz :) (Erkan Ataş)

Erkan Bey talebinizi tasarım ekibimize ilettim, anlaşılan o ki sanırım biraz daha böyle gidecek gibi. Lakin yapabildikleri yerlerde sizler için güzellik yapacaklarını ifade ettiler. Selam ile kalın.

GENÇ TİŞÖRTLER HAZIR!

Geçtiğimiz senelerde yaz aylarını GENÇ’leştiren ve bu sene de merakla beklenen GENÇ tişörtlerimiz hazır. Görsel Yönetmeniz Semih Taneri üç farklı tasarım yaptı. Dört farklı boyda (S, M, L, XL) üç farklı tasarımın da üç farklı rengi mevcut: Beyaz, kırmızı ve siyah. Tişörtler kaliteli bir kumaşla imal edildi, şu an için sadece kısa kollu çeşitleri mevcut. Talebi olanlar Ahmet Yıldız’a ulaşabilirler: +90 538 698 0061

HER GENÇ MUTLAKA OKUMALI

Dergimize abone olanlara hediye edilen “Medeniyet Öncülerimizden 365 Fikir” isimli kitabımız her gençte mutlaka olmalı, buna yürekten inanıyoruz. Bu konuda hâlâ tereddüt içinde olanlara kitabı okuyup bitiren genç bir dostumuzun şu sözlerini bu ay da hatırlatmak isteriz: “Çok sağlam bir kitaptı, hazmederek okunursa müthiş bir genel kültüre vesile olur, ufuk açar, hâlâ temin etmeyenler hiç düşünmesinler, hemen GENÇ’e abone olsunlar!” Pişman olmayacağınızdan eminiz. Bizden söylemesi.


Dergim Var, Derdim Var! 

Metin Açıkgöz/İstanbul

Genç Derneği ve Genç Gönüller’le tanışalı çok uzun bir zaman geçmemesine rağmen sıcak, samimi ve muhabbetli birlikteliklerinde bizlere de birer öz kardeşleriymiş gibi yer verdiler. Bulduğunuz, gördüğünüz samimiyet karşısında aynı samimiyetle siz de onlara karşı ister istemez bir muhabbet beslemeye başlıyorsunuz. Dertleri ile dertlenerek, “vakit durma vakti değildir” diyerek bir heyecan, bir aksiyon içerisinde kendinizi buluyorsunuz. Genç Dergi bizlerin farkındalıklarını güncellerken hassasiyetlerimizi de tekrardan ön plana çıkarıyor. Bizim de artık bir dergimiz/derdimiz var.

Çizgisi Belli!

Şeyma Albayrak/İstanbul

Genç Dergisi hedefi ve okuyucu kitlesiyle kendi çizgisini belli eden ve bu çizgiden şaşmadan dümdüz gidebilen bir takım. Dergiyi her açtığımızda yeni bir bilgi açlığımızı gideriyoruz. Bunu mizaha dökerek yapması ise ayrı bir lezzet katıyor olaya. Şaka kabadır, biz latife ederiz gibi naif bir düşünceye sahip. Özellikle günümüz bilgi ve teknoloji çağında böyle bir kuramı yakalayabilmek çok büyük bir başarı. Ve bize başarılarının devamını dilemekten başka bir görev düşmüyor haliyle. Genç Gönüllü Hanımlar ise benim için çok ayrı bir mertebede. Hizmet yolunda atılan her adıma sayısız sevap yazılıyor iken, bu güzel insanların böyle yüce bir mertebeye çoktan ulaşmış olduklarına gözlerimizle şahit olmak ve kalbimizin de tamamen mutmain olması çok muazzam bir haz. Hizmetten yola çıkarak himmete varabilmemiz temennisiyle.


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.