M.Sadık Uysal - İsmail Anık

Genç Gönüllüler olarak, Türkiye genelinde 16. buluşmamızı 30-31 Ocak ve 1 Şubat tarihlerinde Osmaniye’nin o şirin Bahçe ilçesinde gerçekleştirdik. Farklı illerde aynı dertle kavrulan gönüllüler, Cuma akşamı toplandı. Bir araya gelen dertli gönülleri karşılayan ağabeylerimiz, gençleri o kadar seviyor ve gençlere o kadar değer veriyorlar ki, inanın onların bizden yaşça epey büyük olmasına rağmen bizlere gösterdikleri o hürmetten ve hizmetten bir genç olarak utandık…(İnşallah bizler de hizmet ehli birer mümin oluruz.) Osmaniye buluşmamız, diğer buluşmalar gibi akıcı, ufuk açıcı, maneviyat boşluğumuzu doldurucu ve muhabbet zevkini tattıran bir genç gönüllüler buluşması oldu. Belki bu toplantının en önemli unsurlarından biri de arkadaşlarımızın ürettiği projelerdir.

Ankara buluşmamızda, Lütfi abimiz bizlere bir abiden bahsetmişti. O abinin şöyle dediğini nakletmişti: ’Her muhatap olunan gence Fatih gibi bakmak lazım, dünyanın ihtiyaç duyduğu yeni Fatih bu genç olabilir mi acaba diye sormak lazım’’. Osmaniye buluşmamızda, o abiyi yakından tanıma fırsatı bulduk. Kıymetli Yüksel abimiz ve arkadaşları bizlere hizmet nasıl edilir, paylaşma ve sevgi nedir göstermiş oldular. Hamit abimize de ayrıca teşekkürü bir borç biliyoruz.

Osmaniye buluşmamızda çok şey konuşuldu. Lakin bizce en önemli vurgulardan biri ‘Seherî Hayatımız’dı. Seherî hayatımız bizi diğer insanlardan ayıran manevi özelliklerimizden bir tanesidir. Seher vakti rahmet kapılarının sonuna dek aralandığı bir andır. Bu yüzden seherî hayatımız, rahmet deryasından feyizlenmemiz için önemli bir fırsattır… Lütfi abinin deyişiyle: Seherî olmayanın dervişliği olmaz.

Burada sizlerle program akışını ve yaşadığımız nice güzellikleri paylaşırsak, derginin büyük bir kısmını işgal etmiş oluruz, bu yüzden sözümüzü Genç Gönüllüler buluşmasına ilk defa katılan Mahmut Sami Gişeoğluna bırakıyoruz; “Genç gönüllüsü olarak ilk defa buluşmaya katıldım. Buluşmanın Bahçe’de olması benim için ayrı bir heyecan oldu. Bu ayki buluşmaya ayrı bir heyecan katmak için arkadaşlarımıza, aşkla, heyecanla çiğköfte yaptım. Bir dahaki buluşmaya, aynı heyecanı tekrar yaşatmak ve yaşamak dileğiyle.”

Bu arada unutmadan hatırlatalım, hepinizi Genç Gönüllüler sitesine bekliyoruz: www.gencgonulluler.com


GENÇ'ın Yazısı.