Bugüne kadar heyecanı ve derdiyle yakından takipçisi olduğumuz GENÇ Dergi 15 Temmuz gecesi de susmadı, helal olsun, GENÇ’siniz gerçekten, hep böyle kalın. (Seval Sunayan)

Seval Hanım güzel duygu ve düşünceleriniz için teşekkür ederiz. 15 Temmuz gecesi girişilen zalim kalkışmaya kıyam etmeseydik eğer bu zamana kadar çıkarmış olduğumuz sayıların hiçbir anlamı kalmazdı. Bizler bu vatana âşığız, bu milleti çok seviyoruz. Her daim zalimlerin, darbecilerin, hainlerin ve katillerin karşısında olmak boynumuzun borcudur. Bu yüzden 15 Temmuz gecesi susmadık, susamazdık. Allah milletimize birlik, dirlik ve kardeşlik nasip etsin. Bizleri sonsuza kadar zalimlere, hainlere ve kötülere karşı kıyam edenlerden eylesin. Amin.

GENÇ Abone Temsilcisi arıyor musunuz, talip olabilirim? (Mert Cengizli)

Mert Bey bize böyle sorularla gelen herkesi ayrı bir seviyoruz. :) Latife bir yana dergimizi bu manada da dert edinen okuyucularımızın olması hamd vesilesidir bizler için. Abone temsilcilerine her daim ihtiyacımız var. Talip olanların e-posta yoluyla bize ulaşmalarını dileriz: [email protected]

GENÇ TİŞÖRTLER HARİKA!

Geçtiğimiz senelerde yaz aylarını GENÇ’leştiren ve bu sene de merakla beklenen GENÇ tişörtlerimiz hazır. Görsel Yönetmeniz Semih Taneri üç farklı tasarım yaptı. Dört farklı boyda (S, M, L, XL) üç farklı tasarımın da üç farklı rengi mevcut: Beyaz, kırmızı ve siyah. Tişörtler kaliteli bir kumaşla imal edildi, şu an için sadece kısa kollu çeşitleri mevcut. Talebi olanlar Ahmet Yıldız’a ulaşabilirler: +90 538 698 0061

SON ÇAĞRI: MUTLAKA OKUMALISIN!

Dergimize abone olanlara hediye edilen “Medeniyet Öncülerimizden 365 Fikir” isimli kitabımız her gençte mutlaka olmalı, buna yürekten inanıyoruz. Bu konuda hâlâ tereddüt içinde olanlara kitabı okuyup bitiren genç bir dostumuzun şu sözlerini bu ay da hatırlatmak isteriz: “Çok sağlam bir kitaptı, hazmederek okunursa müthiş bir genel kültüre vesile olur, ufuk açar, hâlâ temin etmeyenler hiç düşünmesinler, hemen GENÇ’e abone olsunlar!” Pişman olmayacağınızdan eminiz. Bizden söylemesi.


Nereye Gidersem GENÇ Orada!

Büşra Çetin

GENÇ, bir dergi olmaktan öte bir üniversite, bir muallim, bir dost, bir derttaş benim için. Ayrıca yaşlanmaktan çok korkutan bir dergi. Ama sayfalarının arasında kayboldukça, genç olmanın, genç kalmanın ve ebedi gençliğe varmanın işaretlerini sunan, asıl meselenin yaşlanmak değil, genç kalamamak olduğunun idrakine vardıran bir rehber. Her sayfasını heyecan ve merakla okuduğum, ufkumu, bakış açımı genişleten, gençlik enerjimi niçin, nerede, nasıl harcayacağımı bana samimiyetle öğreten, asla sıkmayan, aksine anlatırken bazen tebessüm ettiren bazen hüzünlendiren, her ay gelişini hasret ve muhabbetle beklediğim bir yâren. Nerede olursam olayım yanımda mutlaka bir GENÇ olur ve nereye gidersem gideyim mutlaka bir Genç Gönüllü kardeşimle buluşur, hasret giderir, muhabbet tazelerim. Salihlerle beraber olmak, salih olma yolunda olmaktır. GENÇ Gönüllüler benim için salihlerle beraber olma vesilesi elhamdülillah. Bu ailenin bir ferdi olmak, beraber dertlenmek, dermanın peşine düşmek muhteşem bir şey. GENÇ de GENÇ Gönüllüler de büyümeye devam etsin ama hiç yaşlanmasın inşallah, biz de ondan gençlik iksiri içmeye devam.

GENÇ Bizi Dertlendirdi!

Abdusselam Akbaş / İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi

Ayrıcalıktır bu zamanda genç olmak, genç kalmak ve GENÇ’le olmak. Dert çağrısına kulak verip gönüllü olmak ve gönüller kurmak. Evet. ‘GENÇ’ diyorum. ‘Ey genç’ diyorum. ‘Kalk ve uyar’ diyorum ve ben bu samimi çağrıya ‘dert’ diyorum. Genç vesilesiyle ‘dert’ kavramının idrakine nail olduk. Sonra, büründüğümüz örtüyü üzerimizden attık. Dert örtüsüyle örtündük. Duruşuyla, içeriğiyle; çağını kuracak bir çağrıda bulunan ve bu çağrıyı dert edinmiş bir dergi. Okuduğumuz her satırında bizi dert ile yoğurarak, yontarak besleyen, ebedi gençliğin türküsünü dillere dolayan, ebedî gençliği vadeden bir dergi. İşte bu yüzden GENÇ diyor GENÇ’le GENÇ kalıyorum.


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.