Yahya Uyar

Yaklaşık 4 ay önce Kahramanmaraş’ta harekete geçen GENÇ ekip son hızla faaliyetlere devam ediyor. 4 ay içerisinde tanışma pikniği, Mevlid Kandili programı, sabah kahvaltısı, iki okula kitap desteği ve Yaz Kampı düzenlendi. Bunun dışında, 17 Gönüllü ile 31 Temmuz akşamı Kahramanmaraş’ın gözdesi olan Baş Konuş yaylasına çıkıldı.

Herkes şehir merkezlerinde yanarken biz orada kış mevsimi yaşar gibi soğuktan üşüyorduk. Orada çok güze bir program yaptık. İlahi söyledik, Kur’an okuduk. Kahvaltımızı danışman hocamız Prof. Dr. FATİH KILLI ile beraber yaptık. Sonrasında bir saatlik seminer yapıldı ve kitap okuma programı gerçekleştirdik. Çok farklı muhabbetli bir gündü. Kamp yerinden ayrılmadan önce çevremizdeki kamp sakinlerine yanımızda getirdiğimiz Emsalsiz Örnek Şahsiyet kitabını hediye ettik, onların şaşkın bakışları arasında kamptan ayrıldık.

Ramazan’da ise, Kahramanmaraş Pınarbaşı’nda iftar sofrasında 20 GENÇ Gönüllüsü kardeşimizle buluştuk. Mersin Üniversitesi’nden, Gaziantep Üniversitesi’nden, Sütçü İmam Üniversitesi’nden ve İnönü Üniversitesi’nden gelen GENÇ Gönüllüsü kardeşlerimizle tanışma, kaynaşma şansını yakaladık. Yine her zaman ki gibi GENÇ Gönüllüler, ardında kardeşlik, muhabbet, hüzün, özlem bıraktı, dert bıraktı.. Rabbim tekrarını nasip eylesin inşallah.

Şimdi de gündemimizde Pakistan var. Kitap satıp gelirini oradaki mağdur kardeşlerimize göndereceğiz. Ne mutlu ebedi gençlik yolunda “dertli bir şekilde” koşturanlara…


GENÇ'ın Yazısı.