Esad Mücahit Eskimez

“Her insan bir âlemdir” sözü büyük bir hakikattir aslında. En sıradan bir hayat bile içinde nice acı-tatlı hatıralar, zorluklar ve tecrübeler barındırır. Kaldı ki isimleri topluma mâl olmuş insanların yaşamları, her yönüyle incelenmeye değer ve tecrübeleriyle çoğu zaman yol göstericidir.

Biz de bu bağlamda hareket ederek, Hamit Kardaş’ın öncülüğünde “Hatırat Okumaları” isimli programı başlattık. Hatırat okumak, nice insanın yaşamına tanıklık edecek olma fırsatını beraberinde getiriyor olmasıyla bizi fazlasıyla heyecanlandırdı.

11 Ağustos 2015 günü Gazanfer Ağa Medresesi’nde Rıza Tevfik`in “Biraz da Ben Konuşayım” eseriyle başlayan Hatırat Okumaları, gün geçtikçe heyecanından ve hızından hiç bir şey kaybetmedi ve bir yılda on altı eser okunarak tahlil edildi. Programımız moderatör Hamit Kardaş ağabeyin okunan kitapla ilgili kısa bir bilgilendirmesi ile başlıyor. Daha sonra ise tüm katılımcılarımız kitapla ilgili her türlü yorum yahut altı çizili paragraflarını bizlerle paylaşıyorlar. Karşılıklı sohbet şeklinde gerçekleşen programımız, çay ve tatlı ikramımızla samimi bir havada ilerliyor. Kimi zaman ise kitabın yazımında veya yayınında emeği geçenleri de misafir ederek hatıratla ilgili çok daha fazla bilgiye sahip olabiliyoruz.

Sizleri de bekleriz: [email protected]


GENÇ'ın Yazısı.