Yılın en yoğun ikinci göktaşı yağmuru olan Kahraman Göktaşı Yağmuru yine geldi çattı. Biz de Takiyüddin Astronomi Topluluğu (TAKAT) olarak gelenekselleştirmeyi düşündüğümüz ve  geçen sene ilkini düzenlediğimiz Kahraman Göktaşı Yağmuru Gözlemi Etkinliği’nin bu yıl ikincisini düzenleyeceğiz inşaallah.

Gözlem tarihi olarak Kahraman Göktaşı Yağmuru’nun en yoğun gecesi olan 12-13 Ağustos gecesini belirledik. Bu sene de etkinliğimizi, geçen sene gözlem alanı olarak belirlediğimiz İstanbul’un  en karanlık yerlerinden biri olan Şile’ye bağlı Çataklı Köyü mevkiinde gerçekleştireceğiz. Diğer etkinliklerimizde olduğu gibi bu etkinliğimiz de yalnızca erkeklere yönelik olacak.

Gece 01:30 sularında Ay battığında gökyüzü meteor gözlemi için en uygun hâle gelecek. Etkinliğimizde meteor gözleminin dışında teleskopla Ay ve gezegen gözlemleri de yapılacak.  Eğer siz de bu güzel etkinliğe katılmak istiyorsanız formumuzu doldurmanız yeterli. Tamamen ücretsiz olarak gerçekleştireceğimiz gözlem etkinliğimiz sınırlı kontenjana sahip olduğu için acele etmenizi tavsiye ederiz.

Başvurunuz kabul edildiği takdirde tarafımızdan mesaj yoluyla bilgilendirileceksiniz.


Genç Bilim'ın Yazısı.