GENÇ okuyucularına güzel bir müjdemiz var. Mâlumunuz Ekim ayında 11. yılımıza ve yeni kampanya dönemine girmiş olacağız. Bu sebeple güzel bir hediye kitap hazırlığı içindeyiz. Tarih Gastesi Editörümüz Sinan Özgenç’in hazırladığı İslam Mücahidlerinden 365 Kahramanlık Tablosu isimli hediye kitabımızı yeni kampanya dönemimde GENÇ’e abone olan herkese hediye edeceğiz. Kalplerde İslam aşkına, iman şevkine, dirilişe ve cesarete vesile olacağına inanıyoruz. Şimdiden hayırlı mübarek olsun.

Abonelik ücretiniz artacak mı? (Selman Taşçı)

Selman Bey, yeni kampanya dönemimizde abonelik ücretimizde sembolik bir artış gerçekleştireceğiz. 95 TL olan yıllık abonelik ücreti, 11. senemizde 100 TL olacak. Bu ücret mukabilinde 12 sayı GENÇ Dergisi, 12 sayı Tarih Gastesi ve İslam Mücahidlerinden 365 Kahramanlık Tablosu kitabı okuyucularımızla buluşacak. Hayırlı olsun.

GENÇ Tişörtleri Harika!

Geçtiğimiz senelerde yaz aylarını GENÇ’leştiren ve bu sene de merakla beklenen GENÇ tişörtlerimiz hazır. Görsel Yönetmeniz Semih Taneri üç farklı tasarım yaptı. Dört farklı boyda (S, M, L, XL) üç farklı tasarımın da üç farklı rengi mevcut: Beyaz, kırmızı ve siyah.

Tişörtler kaliteli bir kumaşla imal edildi, şu an için sadece kısa kollu çeşitleri mevcut.

Talebi olanlar Ahmet Yıldız’a ulaşabilirler: +90 538 698 0061


GENÇ’i Geç Bulduk Bırakmadık

İlknur Yıldırım

Kapağını açtığımız bu dergi birçok arkadaşımın ve benim “dönüm noktası” dediğimiz kıymetli bir dergi. Belki bunlardan biri de siz olacaksınız. GENÇ’in sıcaklığı sizi de saracak, her sayfasında kendinizi bulacaksınız hatta sizi tanıdıklarını bile düşünebilirsiniz. Bendeniz maalesef dergimizle tanışmakta geç kaldım. Elime ilk aldığımda ismi dikkatimi çekmişti sonrasında sayfalarında kendimi buldum. Her ay heyecan ile bekledim. Tanıştığımız günden beri aramız çok iyi elhamdülillah. İsminin GENÇ olması belirli bir yaş aralığına hitabından değil derdinin tazeliğinden. Bir de Genç Gönüllüler var ki; samimiyetin, sıcaklığın, dertli gönüllerin birleştiği bir topluluk. Uşak ekibi olarak biz de varız dedik ve 2 yıldır bu yola baş koyduk. Kamplara katıldık, eğitim aldık, farklı şehirlerde ama aynı derde sahip birçok kardeşimiz oldu ve hâlâ birbirimize yardımcı olmaya devam ediyoruz. Ben GENÇ dergisini geç buldum ama bırakmadım inşallah, derdimizi taze tutup daha güzel işlerde bulunmaya devam diyoruz.

 Dert Nelere Kâdir?

Ahmet Rıdvan Çelik / Marmara Üniversitesi İlahiyat Fak.

Zannımca dünya üzerinde derde bu kadar üftâde olan bir grup daha yoktur. Gönüllerine dert düşürebilmek için kitaplar okuyan, konferanstan konferansa koşuşturan, büyük adamların kapısında kamp kuran, çaba sarf eden insanlar… Zahirde bir sıkıntı var gibi gözükebilir. Çünkü herkes içinde dert olduğu için türlü hallere girip bunalımlar yaşarken, kendini harap edip dertlerinden kurtulabilmek için türlü organizasyonlara tonlarca para dökerken, bahsettiğim bu insanlar “dert” sahibi olabilmek için neden ter döksünler ki?

İşte ben de bunu 2015’in Ağustos ayında anlamıştım. Bir vesileyle Genç Gönüllüler’in düzenlediği Genç Kamp’a katıldım ve hayatıma ilk kez bu sayede “dert” mefhumu girmiş oldu. Öğrendim ki insanı fikren canlı tutan, davasını sırtlayabilmesindeki en büyük şey derdiymiş. İlk defa GENÇ ile tanışıp bu insanlarla muhatap olduğumda, kamp süresince zihnimde en çok tekrar eden şey dertti. Tanıştığım insanlar her fırsatta gönlümüze bunu düşürmeye çalıştı. Düştü de elhamdülillah. Ayrıca benim önceden sadece adını duyduğum, o vakitlerden sonra daha da haşır neşir olduğum Genç Dergisi’yle bu dertlerini gönüllere düşürmeye çalışıyorlar. Bu dergiyi diriliş nesline namzet gençliğe hitap eden bir kale gibi görüyor ve bu dergiyle geç tanıştığıma bir hayli üzülüyorum.

Velhasıl şimdilerde bir derdimin olması için çabalıyorum. Ayrıca sıkça Mor ve Ötesi - Bir Derdim Var Artık şarkısını dinliyorum. :)


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.