GENÇ okuyucularına güzel bir müjdemiz var. Tarih Gastesi Editörümüz Sinan Özgenç’in hazırladığı İslam Mücahidlerinden 365 Kahramanlık Tablosu isimli hediye kitabımız 11. yılımızda GENÇ’e abone olan herkese hediye! Kahraman bitmez bizde! Hediye kitabımızın kalplerde İslam aşkına, iman şevkine, dirilişe ve cesarete vesile olacağına inanıyoruz. Şimdiden hayırlı mübarek olsun.

4 Soru - 4 Cevap

Sitenizde yazar olabilir miyim?

“Google”da “Genç” diye aratılınca ilk sırada çıkan, ilgiyle takip edilen, ödüllü sitemiz yeni yazarlarla güç kazanacaktır. Memnun oluruz, katkılarınızı bekleriz. Bu konuda Ahmet Ünal sizlere yardımcı olacaktır: [email protected]

Çok güzel proje fikirlerim var, birlikte yapabilir miyiz?

Tekliflere açığız. Uluslararası GENÇ Derneği Proje Birimi sorumlusu Yunus Emre Altun ile istişare edin, sonrasını birlikte planlayalım: [email protected] (Genç Gönüllüler Kudüs’e gitmeye niyetlendi, “ben de varım” diyenler acilen bizlere ulaşırsa seviniriz.)

Derginiz için ne yapabilirim?

Dergimizi sevdiklerinize mutlaka tanıtın, Türkiye’nin tüm gençlerine ulaşmayı diliyoruz, bu konuda yardımcı olursanız seviniriz.

Hediye kitabımız ne zaman gelir?

Kasım ayının sonuna doğru hediye kitabımızı abonelerimize gönderme dileğimiz var. Şimdiden hayırlı olsun.


Her Dosyası İlgimi Çekmiştir

Yıldız Ramazanoğlu / Yazar

Genç Dergisi bu ülke ve insanları için kaygıları ümitleri olan bir grup tarafından çıkarılıyor. Başlangıçtan bugüne hamasetten çok somut gerçekliklerimizle ilgili olması beni cezbeden tarafı. Bugüne kadar sessiz sedasız yüklendiği misyonu doğru bir şekilde ifa ettiğini düşünüyorum. Bu da derdi davası meselesi olmakla ilgili. Gençleri kendilerinden yola çıkarak mütevazı bir yaklaşımla çevreye bakmaya yönlendirmeniz çok değerli. Merkezden muhite bilinçlenmenin yolu tam da budur zaten, önce kendi nefsini tezkiye etmek. Geçmiş ve gelecek arasında şimdinin meselesini unutmamak her yayına nasip olmuyor. İtham etmeden suçlamadan tekil insanları işaret etmeden alçakgönüllü bir dille zafiyetlere sıkıntılara değinilmesi ve birlikte çözüm arama üslubu dikkate değer. Her dosyası ilgimi çekmiştir her şeyden önce evlat yetiştiren bir anne olarak. Nice yıllara inşallah.


Yolunuz Açık Olsun...

Abdurrahman Özbek / Erkam Matbaası

Mücellithane Şefi GENÇ ailesine ve okuyucularına selam olsun. Bir insanın ilk çocuğu olduğunda duyduğu heyecanı, o anki mutluluğunu çocuğu olan herkes anlar. Şu an o duyguyu daha da coşkulu bir biçimde yaşıyoruz. 10 yılı dolu dolu geçiren Genç Dergisi farklı tarzıyla, ulaşılabilir hedefleriyle, kendine özgü prensipleriyle, 122 sayıdır bitmeyen enerjisiyle, velhasıl dik duruşuyla gece gündüz çalışarak Genç Dergisi’ni buraya taşıdılar ve bugün 11. yaşına giren dergimizi yürekten kutluyoruz. Kalpleriniz, gönülleriniz birbirinizden hiç ayrılmasın. Allah’ın izniyle nice yaşlar temenni ederiz bu GENÇ ekibe. Bizler de Genç Dergisi’ne çıkarttıkları 122 sayının her safhasında aynı kalite, aynı titizlik ve aynı heyecanla hiç yorulmadan ciltlenmesinden tutun paketlenmesine kadar her an hizmet etmeye gayret gösterdik. Bundan sonraki her sayıda da aynı heyecan, titizlik ve kalite ile hizmet etmeye devam edeceğiz. Bize bu hizmeti sunma imkanı veren Genç Dergisi ekibine de teşekkürü bir borç biliriz. Yolunuz açık olsun değerli GENÇ arkadaşlarım.


GENÇ: Gençlerin Sesi

Yaşar Birgül / Erbakan Vakfı İstanbul İl Bşk. Yrd.

Gençlerin sosyal ve kültürel yaşantısındaki duygularına tercüman, düşüncelerine ses olan GENÇ Dergimizin 11. yayın yılının hayırlı olmasını diler, Hakkı ve doğruyu haykıran, mazlumdan yana olan yayın çizgisinin gelişerek devam etmesinin temenni ederim.


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.