osyal medya araçlarından biri olan Twitter, her geçen gün daha fazla gündem belirlemeye, köşe yazılarına ve haber bültenlerine ilham olmaya başlıyor. Baskın gelen kitlenin menfi/müspet gündemi tüm kullanıcıları etkiliyor. İstemediğimizi takip etmeyiz fakat TopTrend  denilen kısmı azamın ilgilendiği konular sağ tarafta size bakıyor, siz ilgilenmeseniz de medya bir şekilde önünüze koyuyor. Hâl böyle olunca korunmanın en iyi yolunun kendimizi aynı silahla donatmak olduğunu anlıyoruz.

Ne yaptık? Şöyle ki; bir google grup kurduk ve tüm Genç Gönüllü twitter kullanıcılarının bu gruba davet edeceğiz. Bir söz söylememiz gerektiğinde, bir gönüllü hareketi duyurmak istediğimizde bu mail grubuna 140 karakter sınırında belki bir link ile bir metin gönderip aynı anda tüm kardeşlerimizin bu çağrıyı twitter hesaplarından duyurmalarını istirham edeceğiz. Ve hep birlikte organize olduğumuz zamanlarda temayül (trend) belirleyeceğiz inşallah.

Bu harekete katılmak isteyen dostlarımızdan ricamız twitteam@googlegroups.com mail adresine bir mail atarak gruba kayıt olma taleplerini bize iletmeleridir. Sonra ne mi olacak? . #derdimizttolacak

Kurumsal Web Sitemiz Yayında!

Genç Gönüllüler olarak yola çıktığımız günden bu yana hayatın her yerinde olmaya çalıştık, çalışıyoruz. Sanal alem bu çağda bulunulması elzem olan alanlardan diye düşünüyoruz ve bu minvalde yine güzel bir haber veriyoruz: Genç Gönüllü buluşmaların, güncel haberlerin, projelerin, etkinliklerin ve olaylara karşı duruşumuzu ifade edeceğimiz basın bildirilerinin yer aldığı kurumsal yüzümüz  www.gencgonulluler.com web sitemiz yayın hayatına başladı! Hayırlı olsun, nice güzel işlere vesile olsun diyoruz. Genç Gönüllü forumumuz www.gencgonulluyuz.biz ile muhteşem bir ikili olacağına ve farklı ihtiyaçlara cevap vereceğine inanıyoruz, yolumuz bahtımız açık olsun. Sitenin oluşturulması ve yayın istikrarında emeği geçen web yöneticimiz Fatih ÇAL kardeşime teşekkür ediyorum. Sanal alemde ne kadar çok alanda dert bayrağımızı dalgalandırırsak sosyal medya pastasında menfi parçaların payı/etkisi o kadar azalacaktır.

_______________________________________________________________________
*Top Trend, Twitter’da en yoğun gündem olarak belirlenen, üst düzey ilgi gösterilen konular


Abdurrahman Çetinkaya'ın Yazısı.