Muhammed Bayram

Trakya Üniversitesi Genç Gönüllüler Topluluğu olarak İZÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut hocamızın sunumlarıyla “Anadolu’da Millet Olmak” adlı konferansımızı gerçekleştirdik. Programımıza Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm ve birçok fakültenin dekanlarının yanı sıra STK temsilcileri katıldı.

Sunumlarında Anadolu’nun İslamlaşmasından 15 Temmuz’a kadar birçok konuya değinen hocamız; sözlerine son verirken şunları kaydetti:

“Çanakkale’de bu asil millet yeniden ayağa kalktı, şuurlandı, bilinçlendi, birleşti. Çanakkale’den tam yüz bir yıl sonra, az kalsın içimizdeki hainler yüzünden Cenabı Hak bizi helak edecekti. Fakat bu asil milletin mayası demek öyle karılmış ki Çanakkale’deki ruh hakikaten yeniden ortaya çıktı. 15 Temmuz direnişi adeta yeniden dirilişin adı oldu. Bu milletin bundan sonra önü açık, bahtı açık. Rabbim bizi mahcup etmesin, şuurumuzu ziyadeleştirsin, ihlasımızı arttırsın, içimizdeki beyinsizlere hidayet versin. Eğer layıksalar hidayet versin eğer değilseler neye layıksalar Cenabı Hak onu versin.”

Sunumlarıyla bizleri bilinçlendiren Mehmet Bulut hocamıza teşekkür ederken, sene boyunca yapacağımız programlarımızda sizleri de Trakya Genç Gönüllüler ailesi olarak görmek isteriz.


GENÇ'ın Yazısı.