Hilal Keleş

Van Genç Gönüllüler bu ay birbirinden renkli, heyecanlı ve dopdolu bir dönemin besmelesini çekiyor. Gönüllerimiz ve gönüllülerimizle bahar dönemine ufak bir pencere açıp hayatımıza “ebedi gençlik” formüllerini sunacağız. Gençlik merkezinde sürdürdüğümüz programlarımıza bu dönem edebiyat ve şiir yükledik, Üstat Necip Fazıl’ın dizeleri ruhumuzda yankı bulsun istedik ve şiir dinletisi programına sizleri de davet ediyoruz.

Şubat ayı hasebiyle Şehitlik ve Şehadet programımızın akabinde Öncü “Yüz” programımızda Malik eş Şahbaz yani Malcolm X ‘i kadrajımıza alıp hayatı, şehadeti ve mesajı ile değerlendireceğiz.

Hayatımızın yoğun temposu arasında Kur’an’ı Kerim’in sadasını Kur’an kursu ziyaretimiz ile birleştirip hafız kardeşlerimiz ile hasbihal edeceğiz. Elbette kitapsız olmaz! Uyanmak, uyandırmak ve uyanık kalmak için elzem madde kitap tahlillerimize bu dönem Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç ile başlıyoruz, İslam Deklarasyonu listemizin ilk sırasında. Çizgimizi film şeridi ile de devam ettiriyoruz, Genç Gönüllüler “Esma’nın Sırrı”nın peşinde... Birbirinden renkli daha nice programlara davetlimizsiniz.


GENÇ'ın Yazısı.