Matbu hayatının 5. yılına girmekte olan GENÇ Dergi`mizle birlikte yürüyüşe başladığımız siber hareketten bahsedeceğim sizlere.

Boşlukları doldurmak gayesi/derdiyle yola çıkan gençlerdik, helal olan her şeye varız dedik ve yol gönlümüze düştü, biz de yola düştük, Genç Gönüllüyüz Biz! dedik.

Daha sonra “sakin köy”de kıpır kıpır gençler olduğumuzu fark ettik ve dışarıdakilerden bir farkımız olduğunu düşündük. Her şeyin bizden olanını yapmak için toplandık, dertleştik ve bir`er bir`er arttık hamdolsun. Kimisi akademik çalışmalara meyletti, kimisi beste yaptı, kimisi kısa film. Bir kısmımız ise aslında kaç GB olduğu belli olmayan uçsuz bucaksız sanal âlemde paçaları sıvadı.

Yavuz Sultan Selim`in “Gidemediğin yer senin değildir” sözünü kulağımıza küpe yapıp, çalışmalara giriştik. Özel anlamı olan günlerde GENÇ kardeşlerimiz bizi, biz de GENÇ kardeşlerimizi -zamanımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz sanal alemde- hayra sevk etmeye çalıştık.

Filistinli kardeşlerimize dua ettik, Bursaspor`un şampiyonluğuna hep beraber sevindik. Medyanın önemli bir güç olduğunun farkındayız, en kısa yoldan güzel gönüllülere ulaşmak ve ebedi gençlik seyahatimize bir yolcu daha eklemek için çalışmaya devam edeceğiz.  İlginçtir sanal alemde ilerlemek için gayret gösterdiğimiz kadar da mücadele içindeyiz. Neden mücadele? Kapılmamak için, sanal alemi araç olarak kullanalım derken mevcut dünya düzenine alet olmamak için! Bu mücadelemizde devamlı olmayı, ne kadar kaygan bir ortam olsa bile burada da dik durmayı kendimize hedef edindik.

Bundan böyle her ay sitemiz ekseninde Sanal Bölge`yi irdeleyen bu köşede buluşacağız. Genç dergimizin GENÇ Yazı İşleri Müdürü Süleyman Ragıp Yazıcılar ağabeyimize ilk günden beri gösterdiği teveccüh için teşekkür ederiz. Yine yolumuzu açtı, ebedi gençlik seyahatimizde en zirve araç olan dergimizde bizlere yer açtı. Ufkuyla bin yaşasın.

Bölgede Son Durum

* Mübarek Ramazan ayı münasebetiyle, Kur`an`la buluşma projemiz olan “1400 Hatim” çalışmamıza katıldınız mı? Haydi Kur`an ile süsleyelim kalbimizi. (Hatim almak için darul.erkam1400@gmail.com)

*Üniversite yerleştirme sonuçlarıyla birlikte Türkiye genelinde faaliyet gösteren “Üniversite Kardeşliği“projemiz bu sene de ses getirecek. (Bilgi almak ve gönüllü olmak için genckardeslik@gmail.com)

*Köşe yazıları editörümüz Abdullah Yalnız önderliğinde başlayan “Kitap Ajandası” projemize katıldınız mı? (İrtibat için kitapajandasi@gmail.com)

*Sitemizde her ay yayınlanan anketimiz sizlerin “tıklarını” bekliyor.

Ay`ın Hareketli Çocukları*

sukutu hayal, h-aykiri-yorum, 66nisa, sokak lambasi, Med_Cezir, Genc_Osman, Kursun Kalem, hanne, askinsonhecesi, ESMA-BLT

*Forumumuzda aktifliği ve yararlılığı gözlemlenen 10 kardeşimizi buradan tebrik edeceğiz


Abdurrahman Çetinkaya'ın Yazısı.