Okan Tomurcuk

44. Genç Gönüllüler Buluşması “Seher Tazeliği” temasıyla Bursa’da gerçekleşti. Anadolu coğrafyasının dört bir yanından buluşmaya iştirak eden Genç Gönüllüler muhabbet ve sevgi dolu bir hafta sonu geçirdiler. İlk gün Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programımız Mehmet Lütfi Arslan ağabeyin “Gece Hayatımız” başlıklı konuşmasıyla devam etti. Ardından Bursa’da bizlere ev sahipliği yapan Somuncu Baba Vakfı’nın Onursal Başkanı Nail Duran hocamız okuduğu ayetler üzerinden seher vakitleri ve teheccüdün önemi üzerine bir konuşma gerçekleştirdi. Seher vakitlerinin bizler için çok mühim vakitler olduğunu ve havanın loş bir karanlığında Cenab-ı Hak ile beraber olmanın ne denli önem arz ettiği hususunda tazelenmemize vesile oldu. Programımızın ikinci bölümünde Ahmet Şahin Akbulut’un “insanları okuma ve etkili iletişim sanatı” başlıklı sunumunu dinledik. Ardından ülkemizin önde gelen döküm fabrikalarından birisi olan İğrek Makina’yı ziyaret ettik. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan İğrek yerli ve milli düşünmek üzerine konuşmasını yaparken bir yandan da bizlere fabrikasını gezdirdi ve milli yatırımlar üzerinde durdu. Biz de Orhan beyin ilerlemiş yaşına rağmen sırf ülkemiz biraz daha ekonomide dış bağımlılıktan kurtulsun diye yapıp ettiklerini ve ömür verilirse yapmak istediklerini dinlerken onun nasıl aşkın bir şahsiyet olduğuna da şahit olduk. Günün sonunda ise gönüllerimizi birbirine kenetleyen bir GENÇ fasılla ahdimizi tazeledik.

Programımızın ikinci günü Kadir Bekar ağabey “Çağ Kalbimize Dokundu” dedi ve ekledi: “Tehlikeli bir çağda yaşıyoruz. Kalbimiz her türlü kötülükle karşı karşıya. Kalbimizi muhafaza edebilmek için çelikten sert, pamuktan hafif bir zırh giydirmemiz gerekiyor. İşte bu zırhın adı aşktır.”

Ümide, geleceğe ve dirilişe olan inancımızı tazelediğimiz buluşmamızı böylelikle tamamladık. Nice Genç Gönüllüler buluşmasında buluşmak niyetiyle muhabbetle kalınız. 


GENÇ'ın Yazısı.