Abdullah Yıldız, Kur`ân`ı Nasıl Yaşadılar, Pınar Yayınları, 236 Sayfa.

Hasan Basri`den rivayetle: "Ashâb-ı kiram, Kur`ân-ı Kerim`i Rablerinden gelen risaleler, mektuplar ve fermanlar olarak görürlerdi. Geceleyin sabahlara kadar Kur`ân`ı düşünür, gündüz de onun ahkâmını infâz eder, pratiğe aktarırlardı."

Abdullah Yıldız "Kur`ân`ı Nasıl Okudular?", "Kur`ân`ı Nasıl Anladılar?" kitaplarından sonra şimdi de "Kur`ân`ı Nasıl Yaşadılar?" kitabıyla Kur`ân Kitaplığına bir yenisini ekledi. Okumak ve anlamak doğal olarak yaşamayı getiriyor. Yaşamayanlar anlamayanlardır. Ve "kitap yüklü merkep" olma durumu da bir insan için belki de en tehlikeli durumlardan biridir.

Abdullah Yıldız, bu son kitabında sahabenin Allah katından peygamber aracılığıyla gelen emirleri nasıl değerlendirdiklerini ve nasıl tatbik ettiklerini örnekleriyle ele alıyor. Pınar Yayınları`ndan yayına hazırlanan kitap, bilgi çağında yaşayan biz müslümanlar için son derece faydalı bir çalışma. Kitabın önceki iki kitapla birlikte okunması bir bütün olarak sahabenin ilahî mesaja yaklaşımını anlamak açısından daha faydalı olacaktır.


Selim Tiryakiol'ın Yazısı.