Hemen hepimizin elleri klavyeye uzanınca internette önce haber sitelerine gidiyor. Gerçekleri konuşalım, çoğunu beğenmiyoruz. Yanıltıcı başlıklar, kaynaksız haberler, tık almak için türlü oyunlar, müstehcenlik, tuhaf reklamlar vs vs. Dişimize göre, işte budur diyeceğimiz bir haber sitesi bana sorarsanız yok. Yeri geldiği zaman hükümeti de muhalefeti de adil bir şekilde eleştirebilecek, kültür sanatı ve dosya haberciliğini önemseyecek, aldatmayacak, adil olacak bir mecra bilmiyorum. Tüm bunlara ek olarak, İslam dünyasındaki gelişmelere öncelik verecek bir haber sitesi de ihtiyaçtı. Neyseki artık tüm bu taleplerimize cevap verme iddiasında olan yeni bir site kuruldu: haberiyat.com

Akif Emre’nin yönetiminde, Hamit Kardaş’ın editörlüğünde yayınına geçen ay başlayan haberiyat’ı kutlar, hedeflerine her gün biraz daha yaklaşmasını dilerim.

Not: Biz bu satırları yazdıktan iki gün sonra Akif Emre’nin vefat haberi geldi. Çok üzüldük ve sarsıldık. Rabbimizden temennimiz O’na en güzel makamları sunması. Umarız haberiyat güçlü bir şekilde yoluna devam eder.


Yusuf Temizcan'ın Yazısı.