Büşra Nur Turan

Genç Gönüllüler, İstanbul’da bir eğitim dönemini daha geride bırakırken yepyeni projelerle yoluna devam ediyor. Geçtiğimiz ay Sirkeci Tren Garı’nda 8. Uluslararası Dergi Fuarı gerçekleşti. Bizler de Genç Dergi olarak oradaydık. Genç Dergisi’ni ve Genç Gönüllüler’i tanıttık. Yeni gönüllüler aramıza katıldı. Fuarda bulunan dergi çalışanları ve yazarlara sorular sorup röportajlar gerçekleştirdik. Hap niteliğinde olan paylaşımlar sosyal medyada güzel bir ilgiyle karşılandı. Fuarı hamdle sonlandırdık.

Ramazan’da İstanbul bir başkadır diyerek başladığımız ve gelenekselleştirdiğimiz GENÇ iftarlarımız devam edecek. Bu sene de değerli konuklarımızın da aramızda olacağı iftar programlarımız kıymetli gönüllülerimizle taçlanıyor ve yerini güzel bir sohbete, kardeşliğe bırakıyor.

Bu yaz, Sonsuzluk Seferleri diye adlandırdığımız Afrika’ya gönüllülük seferleri projesinde belirlenen 7 ülkeden birine gidecek gruplardan birisi de Genç Gönüllü Kızlar ekibi. Yapılan hazırlıklar çerçevesinde maddi ve manevi her türlü desteğinizi bekliyoruz. Proje hakkında detaylı bilgiye gencdernegi.org üzerinden ulaşabilirsiniz.

Genç kamplarımızı hasretle, muhabbetle bekleyen gönüllülerimize de bir müjde verelim. Nasipse bu sene için kamp çalışmalarımıza başlıyoruz. Takipte kalın. :)

İletişim: genchanimlar@gmail.com


GENÇ'ın Yazısı.