Hepimiz hayatımızın çeşitli dönemlerinde türlü türlü imtihanlardan geçiyoruz. Eğitim hayatına başlamamızla birlikte karşılaştığımız sınavların biri biterken öbürü başlıyor, üniversiteden mezun olunca bile sınavlar yakamızı bırakmıyor. Gençlerin önünde onlarca kısaltmalara sahip bir yığın sınav duruyor: KPSS, LYS, YGS, ALES, YDS, …

Tüm bu sınavlara çalışmak oldukça stresli bir süreç. Fakat hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen ve vaktimizin çoğunu birlikte geçirdiğimiz akıllı cihazlarımız bu stresli süreci keyifli hâle getirmekte kullanılabilirler. Bu amaçla yerli bir girişim firması tarafından geliştirilen ”KAKTÜS” uygulaması eğlenceli bir arayüzle sınavlara stres yapmadan çalışmanızı sağlıyor.

Sürekli yeni soruların eklendiği zengin bir içeriğe sahip uygulama sayesinde dilediğiniz yerde ve zamanda test çözmeye başlayabilir, sınavlara pratik bir şekilde hazırlanabilirsiniz.

Üstelik, arkadaşlarınızı takip edebilir, sınav sonuçlarınızı arkadaşlarınızla paylaşarak etkileşimli bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz. Uygulamanın sağladığı bir diğer güzel özellik de size ders kırılımında raporlama imkanı sunması. Böylece kişisel gelişiminizi takip edebilir ve eksiklerinize daha kolay odaklanabilirsiniz.

Android ve iOS işletim sistemleri için yayınlanan uygulamaya kaktusapps.com adresinden ulaşabilirsiniz.


Muhammed Murat Tutar'ın Yazısı.