YouTube’dan Yepyeni Tasarım

youtube.com/new

Bir süredir yeni bir tasarım test eden YouTube nihayet arayüz değişikliğini tüm kullanıcılara açtı. Yeni tasarımda çok daha sade, minimal bir anlayışın hakim olduğu YouTube koyu tema gibi yeni özelliklere de kavuştu. Artık video izlerken parlamayı azaltıp renkleri çok daha canlı görebilirsiniz.

Wikipedia’ya Erişim Engellendi

genc.in/wiki

Türkiye’nin terör destekçisi bir ülke olarak nitelendirildiği ve asılsız iddiaların yer aldığı Wikipedia bu içerikleri kaldırmaya yanaşmayınca, 29 Nisan 2017 saat 08.00 itibariyle tüm dillerdeki versiyonlarına ülkemizden erişim engellendi. Söz konusu içerikler kaldırılana kadar internetin en büyük ansiklopedisi Wikipedia’ya ülkemizden erişim sağlanamayacak.

Windows 10 İçin Büyük Güncelleme

genc.in/w10cu

Microsoft’un göz bebeği Windows 10 işletim sistemi uzun zamandır beklenen Creators Update güncellemesi tüm dünyada yayınlandı. Birçok güvenlik güncelleştirmesinin yanı sıra Windows 10’a oldukça kullanışlı yepyeni özellikler de eklendi. Windows 10 kullanıyorsanız muhakkak sisteminizi en güncel sürüme yükseltin.

Instagram’da Tarayıcıdan Paylaşım Yapın

instagram.com

Instagram yıllardır yalnızca uygulama üzerinden fotoğraf paylaşma imkânı sağlıyordu. Bu ise bazı kullanıcılardan tepki çekiyor, birçok Instagram kullanıcısı bilgisayarlarından da paylaşım yapabilmeyi talep ediyordu. Sonunda Instagram yıllardır sürdürdüğü inadından vazgeçerek mobil tarayıcılar üzerinden fotoğraf paylaşımı özelliğini devreye aldı. Artık uygulama olmadan da fotoğraf yükleyebilirsiniz.

 


Muhammed Murat Tutar'ın Yazısı.