“Gençlikte Hac Umre Başkadır” diye çıktık bu sayıda. Aslında gençlikte her şey başkadır ama ebedi gençliğin sevdasını gençliğin dinamizmi ve heyecanı ile birleştirmek var ya, işte bunun tadını da, mükâfatını da tarife imkân yok. O yüzden, hac ve umrenin gençler için çok ayrı bir anlamı olduğunu düşünüyoruz. Vakit ve imkân varsa hiç durmamak lazım. Hayatın geri kalanını GENÇ gibi yaşamak için, gidip de kendine gelmek için hac ve umre çok büyük fırsatlar sunuyor. Evet, Mekke ve Medine… Gidip de kendine geleceğin yegâne yerler buralar; başka yer yok bu dünyada.

Bu sayımızdan itibaren daha genç bir yayın kurulumuz var artık. Yazın gerçekleştirdiğimiz GENÇ Akademi’de “Yerimize Adam Arıyoruz” demiştik. Bu sözümüzü ilk doğrulayan yayın kurulumuzun kendisi oldu. Dergiyi kuran, geliştiren ve bugünlere getiren GENÇ Yayın Kurulu yerine kendisini aratmayacak GENÇ’ler buldu ve yerini onlara bıraktı. Bizi, yani GENÇ camiasını bırakmadan ama. Eski Yayın Kurulu üyelerimizle GENÇ’in farklı bir açılımında, daha farklı ve kapsamlı hizmetlere omuz vermek üzere yine beraber olacağız. Şimdilik hepsine hizmet ve katkılarından ötürü teşekkür ediyoruz. Yeni yayın kurulundaki arkadaşlara da başarılar dileriz.

Yeni dönem abone kampanyamız devam ediyor. Biliyorsunuz bu seneki hediyemiz sırt çantası. Hediyemiz beğenildi beğenilmesine de biz aldığımız geri dönüşümlerden bir şeyi fark ettik. Göğsümüzü kabartan bir şey bu aslında: Hediye işin bahanesi, beğenilen dergimizin kendisi. Okuyucularımızın büyük bir kısmı GENÇ’i muhtevası, derdi ve samimiyeti için tercih ediyor. Bir dergi için bundan daha iyi bir şey olabilir mi? Rabbimiz mahcup etmesin, layık kılsın.

Gelecek sayıda buluşmak ümidiyle Allah’a emanet olunuz. 


Mehmet Lütfi Arslan'ın Yazısı.