Özel hayatımızdan iş hayatımıza kadar her alanda bugün dijital dünya ile iç içeyiz. Teknolojiden faydalanarak yemek siparişi veriyor, hastane randevusu alıyor, fatura ödüyor, oturduğumuz yerden bir dünya işi tamamlayabiliyoruz. Haliyle profesyonel olarak yaptığımız işler de dijital dünyaya taşınıyor yavaş yavaş. Mahallenin köşesindeki çiğ köfte satan ufacık bir dükkân bile internet üzerinden sipariş alıyor artık.

Dolayısıyla dijital pazarlama özellikle iş sahipleri için oldukça ehemmiyet arz eden bir konu bugünlerde. Bununla ilgili dijital pazarlama devi Google, Dijital Atölye adında herkese açık bir eğitim programını kullanıma sundu. Dijital pazarlamada online fırsatların neler olduğu ve nasıl değerlendirileceği, arama motorlarında markanın nasıl üst sıralara yükseltilebileceği, müşterileri cezbetmek için başarılı web sitelerinin nasıl oluşturulacağı, sosyal medyada marka değerinin nasıl artırılacağı ve daha birçok başlıkta eğitimlerin olduğu Dijital Atölye, tüm konuları tamamlayanlara sertifika dahi veriyor.

Bir işyeri sahibiyseniz ve dijital pazara açılmayı planlıyorsanız Google’ın Dijital Atölye’sine muhakkak göz atmalısınız. Bunun haricinde Dijital Atölye iş arayanlar, öğrenciler, bir yerden başlamak isteyenler, yeteneklerini geliştirmek isteyenler ve öz geçmişlerine bir sertifika daha eklemek isteyenler için tam bir fırsat.

Dijital Atölye’ye şu adresten hemen katılabilirsiniz: genc.in/dijitalatolye


Muhammed Murat Tutar'ın Yazısı.