Ayın Sitesi: “gezimanya.com”

Seyahat serüvenimiz yeryüzüne gelişimizle başlıyor. İnsanlığın dünyaya ilk adımından bugüne kadar dünyanın dört bir tarafına seyahat ederek yayıldık. Uzak ülkeleri, hırçın denizleri hep seyahatlerle keşfettik, yol aldık. Kısacası var olduğumuzdan beri seyyahlık macerasındayız.

Fakat modern dünyada birçok meşgale eskisi kadar seyahat etmemize imkan sağlamıyor. Ancak tatillerde, bayramlarda seyahat edebiliyoruz. Bunun haricinde seyyah olma hayali kuranlar ise işlerini güçlerini bırakarak dünyanın binbir güzelliğine atılıyor, yola revan oluyorlar.

Şu tatil günlerinde belki her şeyi geride bırakıp maceraya atılamıyor olabilirsiniz, fakat nereye gideceğinize, nereden başlayacağınıza hâlâ karar veremediniz mi? gezimanya.com yeni yerler keşfetmek isteyen fakat henüz nasıl yola çıkacağını bilmeyenler için seyyahlar tarafından hazırlanmış bir web sitesi. Kıtalar, ülkeler, şehirler için hazırlanmış rehberler sayesinde A’dan Z’ye kadar seyahat planınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca seyyahların hazırladığı özel yazı dizileri sayesinde hayalini kurduğunuz diyarlara ait bir dünya ön bilgi sahibi olabilir, “Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler” gibi pratik ipuçları sunan listeleri inceleyebilirsiniz. Haydi, seyahate hazır mısınız?


Muhammed Murat Tutar'ın Yazısı.