Google’dan Kıble Pusulası

g.co/qiblafinder

Her geçen gün ortaya çıkan yeni platformlar, uygulamalar ve web siteleri günlük ihtiyaçlarımıza pratik çözümler sunmaya devam ediyor. Google tarafından geliştirilen Kıble Pusulası da bu çözümlerden birisi. Hem masaüstü tarayıcılardan hem de mobil cihazlardan erişilebilen web sitesi artırılmış gerçeklik kullanarak kıbleyi ekranınıza getiriyor. Mobil cihazınızdan yandaki kare kodu okutarak kıbleyi hızlıca ve doğru bir şekilde bulabilirsiniz!

Yahoo Verizon’a Satıldı

genc.in/yahoo

1995 yılında Amerika’da kurulan web portalı Yahoo, uzun süredir satış haberleriyle gündemdeydi. Bir dönem internet dünyasının devlerinden olan Yahoo gerek mail hizmetiyle, gerekse arama motoruyla adından söz ettiriyordu. Şimdi ise 4,48 milyar dolara Verizon’a satıldı. Böylece Yahoo’ya ait 1 milyardan fazla kullanıcı da Verizon’un olmuş oldu.

BTK 1. Çeyrek Raporu Yayınlandı

genc.in/btk117

Elektronik haberleşme sektörüne ait 2017 yılının ilk çeyreğine ilişkin rapor Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yayınlandı. Rapora göre 1 Nisan 2017 itibariyle ülkemizde 56,4 milyon 4.5G abonesi bulunuyor. Raporun tamamına QR kodu okutarak ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin İlk Microsoft Mağazası Açıldı

genc.in/mstr

Dünyanın en değerli teknoloji şirketlerinden Microsoft nihayet ülkemizde ilk mağazasını açtı. Ülkemizde büyük bir pazar payına sahip Microsoft’un bu hamlesi her ne kadar geç kalınmış olsa da önemli bir adım. Ankara’da bulunan Microsoft Mağazası sayesinde kullanıcılar en yeni teknolojileri çok daha erken deneyimleme imkanı bulacaklar.


Muhammed Murat Tutar'ın Yazısı.