Yazarlığımı nasıl geliştirebilirim?

Bu konuda dergimiz uzun yıllardır mektep vazifesi görüyor. Her ay Yazı Atölyesi isimli köşemizde, yazı yolunda sabırla yürümeye niyetli genç arkadaşlarımız için usta yazar Metin Karabaşoğlu’nun altın değerinde yönlendirmeleri, önemli tavsiyeleri yer alıyor. Eski sayılarla ilgili okuma yapmayı dilerseniz, internetteki arşivlerimizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca, bu sayımızda ve ilerleyen sayılarımızda, Yazı Atölyesi köşesinde yazarlık yolunda sıkça sorulan soruların cevaplarını bulacaksınız. Yazmayı önemseyen ve bu uğurda çaba içinde olan tüm genç dostlarımızın Yazı Atölyesi’ni takipte kalmasını tavsiye ederiz.

Yeni dönemde vereceğiniz hediye kitap belli oldu mu?

Oldu, hazırlıkları hızla devam ediyor. Kısmet olursa, Yayın Danışmanımız ve kıymetli abimiz Mehmet Lütfi Arslan’ın hazırladığı çok özel bir kitapla karşınızda olacağız. Duyurusunu Ekim ayında yapmayı planlıyoruz. Şimdiden hayırlara vesile olmasını dileriz.

Bir başka dergi daha tavsiye edebilir misiniz?

Elbette, OKUR Dergisi’yle buluşmanızı dilerim.

Ekim’de tasarım değişecek mi?

Yapabilirsek, çok esaslı bir değişim yapacağız, şimdilik çıtlatmış olalım, takdiri yine size bırakalım.

GENÇ’e kızdığımızda ne yapmalıyız?

Muhakkak bize bildirin, hangi sebeple kızmış olduğunuzu anlayalım, hatamız varsa düzeltelim, sebepsiz öfkeye tutulmuşsanız yatıştıralım. İletişim esastır, kızarsanız içinize atmayın, bize de söyleyin.

GENÇ Tişörtleri nasıl temin edebiliriz?

“Sen Sus Tişörtün Konuşsun” sloganıyla Genç Tişörtleri yine sahnede. Satın almak istediğiniz tişörtün modelini, rengini ve bedenini seçin, iletişim bilgilerinizi bildirin, tişörtünüz adresinize gelsin. Sipariş için: siparis@gencdergisi.com mail adresinden veya 0538 698 0061 numarasından Ahmet Yıldız’a ulaşabilirsiniz.


Dik Duruşun Dergisi

Erkan Helvacı

İyinin, doğrunun, güzelin, faydalının hâkim olduğu adil bir dünyanın teşekkül edebilmesi için hiç şüphe yok ki gençlerin rolü ve katkısı oldukça önemlidir. Tarihimiz bunun örnekleriyle doludur. Mus’ab bin Umeyr, Ulubatlı Hasan, Seyit Çavuş, Furkan Doğan ve son olarak da 15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren Ömer Halisdemir, inancı ve ideali uğruna fedakarane davranan birkaç sembol isimdir. İnşallah Mus’ab bin Umeyr’in Yesrib’i bir medeniyet şehrine dönüştürdüğü gibi günümüz Mus’ab’ları da dünyayı daha yaşanabilir bir hale getireceklerdir.

Genç Aktivistler olarak yeni bir dünya kurulabilmesinin yolunun Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğünden geçtiğine inanıyoruz, çalışmalarımızı da bu yönde sürdürüyoruz. Genç Dergisi’nin gerek yeni bir dünya kurulmasındaki emeklerini ve gerekse Kudüs ve Mescid-i Aksa konusundaki şuurlu çalışmalarını büyük bir memnuniyet ve heyecanla takip ediyoruz. Yayın hayatının 11. yılını kutladığımız GENÇ Dergisi bu kadar kısa bir zaman içerisinde hem çizgisiyle hem tavizsiz duruşuyla ve hem de etkisiyle göz kamaştırıyor. Zihinlerin berrak kalmasında büyük pay sahibi GENÇ Dergimizin nice yıllar İslam dünyasına ve insanlığa ışık tutmasını diliyorum. Özgür Kudüs’te buluşmak duası ile… 


GENÇ, Merhemimiz Olmaya Devam Etsin 

Cihat Karabıçak

Üniversite hazırlık sınıfında okurken internette dikkatimi çekmişti kampüs muhabiri aranıyor ilanı. Yetkililer ile irtibata geçip geçmiş sayıları il içindeki STK, dernek, vakıf, toplantılarında kermeslerde 1 YTL karşılığında satmıştık. Toplanan parayı yetkililer bize hediye etmişti, yardım eden arkadaşlarla iyi bir ziyafet çekmiştik.

2007 yılı Nisan ayında Konya Selçuklu Vakfı Aşevi’nde bölge tanıtım toplantısına iştirak etmiştim. Bu toplantıdan sonra zaten sahip çıktığımız dergiyi daha da benimsemiştim. Abone kampanyasında teşvik edici hediyelerden bana düşen MP3 cihazına sahip çıkamadım, saklamak isterdim hatırası vardı. Kervan yolda düzülür misali günden güne yeni yüzler yeni yerler görme tanıma tanışma fırsatı bulduk, üniversite öğrencisi için bulunmaz nimetti. Her yolculuk kişilik ve karakter anlamında gelişme demekti. Sohbet, muhabbet, fasıllar, hepsinin yeri ayrıdır, keşke hepsini kamera kaydı altına alsaydım diyorum ama nafile, fotoğraflarla maziyi yaşıyorum. GENÇ Dergisi nice yeni yıllara... Gündemi takip ederek kanayan yaraya merhem olarak inşallah.


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.