Cassini Uzay Aracı Veda Ediyor

saturn.jpl.nasa.gov

Satürn’ü ve uydularını 20 yıldır araştıran Cassini Uzay Aracı, görevine veda etmeye hazırlanıyor. Kalan tüm gücüyle bir süredir Satürn’ün yörüngesine dalışlar yaparak önemli bilgileri dünyaya gönderen Cassini, 15 Eylül’de kendini Satürn’ün atmosferine bırakarak veda edecek. Cassini ile ilgili tüm detaylara QR kodu okutarak ulaşabilirsiniz.

Vizesiz Nereye Gidilir?

visadb.io

Seyyahlar için vize almak gerek ekonomik açıdan gerekse bürokratik açıdan hem zahmetli hem de yorucu bir süreçtir. Bu sebeple çoğu zaman vizesiz ülkelere seyahat etmek en avantajlı seçenek oluyor. visadb.io sitesinden kıtalara göre ülkemizden vizesiz seyahat edilebilecek tüm ülkeleri görüntüleyebilir, konaklama, yiyecek ve ulaşım konusunda iki ülke arasındaki fiyat farklarını inceleyebilirsiniz.

Tüketici Bilgi Sistemi E-Devlet’te

tuketicisikayeti.gtb.gov.tr

Tüketicilerin yaptıkları alışverişlerde yaşadıkları mağduriyetler için başvurdukları Tüketici Hakem Heyetleri Yönetmeliği’nde yapılan değişikler sonucunda artık E-Devlet’i kullanarak şikayet başvurusu gerçekleştirilebilecek. QR koddan giriş yaparak şikayetlerinizi iletebilir ve çok daha hızlı çözümlenmesini sağlayabilirsiniz.

Araştırdığınız Konu Ulusal Tez Merkezi’nde Olabilir!

tez.yok.gov.tr

Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri tezlerini hazırlarken birçok farklı kaynaktan beslenmek ve çalıştıkları konuyla ilgili daha önceden yazılmış tezleri incelemek durumundadırlar. YÖK’ün oluşturduğu Ulusal Tez Merkezi geçmişte yayınlanan tezleri incelemek adına çok iyi bir kaynak. Aradığınız konu Ulusal Tez Merkezi’nde olabilir, bir göz atın deriz.


Muhammed Murat Tutar'ın Yazısı.