GENÇ’in 12. senesine girmenin sevinci, heyecanı var yüreğimizde.

Öyle bir heyecan ki bu, dergimizin elinize geçeceği ânı iple çekiyoruz bu satırlar yazılırken. Bir an önce yenilenen GENÇ’e kavuşmanızı arzu ediyoruz. Özene bezene bir şey hazırlarsınız da onu ümitle nazarlara sunarsınız ya hani, o cinsten tertemiz, berrak, saf bir heyecan bizimkisi.

On bir yıl geride kalmasına rağmen, her yeni dönemde, biz de büyük bir aşkla, şevkle yenileniyoruz doğrusu.

Bu sene, önemli ve cesur bir şekil değişimiyle karşınızdayız. İlk günden bu yana, değişimden korkmayan, yenilenmeden zevk alan, ezber bozmayı seven bir yanımız hep oldu, hep de bâki kalmasını dileriz. Yaptığımız araştırmalar ve istişareler sonucu, dergimizin boyutları büyüdü, kağıt cinsi değişti, cilt tarzı farklılaştı. 64 sayfa, 72 sayfaya çıktı.

Diğer yandan, severek okuyacağınız yeni yazarlar aramıza katıldı, merakla takip edeceğiniz yeni köşeler geldi.

Mevcut içeriğimizi esaslı bir şekilde kritik edip tüm dergiyi gerçekten sevilecek ve ilgiyle okunacak yazılarla güncellemeye çabaladık.

Tasarım konusunda, daha da beğenilecek bir tarza geçiş yapmaya çabaladık, şıklığın ve ahengin derdinde olduk.

Tüm bunları, içimize sinen bir atmosferde, büyük emeklerle, tatlı heyecanlarla, sabırla, gözlerimiz parlayarak ve duaya durarak gerçekleştirdik.

Yenilenme sürecinin her aşamasında, çokça seveceğiniz bir GENÇ’le karşılaşmanız için titredi yüreğimiz, daha iyisi nasıl olur sorusu hiç eksik olmadı dilimizden.

Artık aşinasını olduğunuz güzel bir ekiple, el ele, yürek yüreğe verdik ve esaslı bir yenilenmenin hakkını yerine getirmeye gayret ederek karşınıza geldik.

Dileriz sizi de heyecanlandırabiliriz.

İnanıyoruz ki yolumuz uzun, derdimiz büyük. Güzel sözlerin, kıymetli fkirlerin, nitelikli söyleşilerin güçlü merkezlerinden biri olmaya talibiz her daim; tertemiz duyguları büyütecek ve bâki kalacak salih amelleri körükleyecek yüce bir aşkla koşmaya niyetliyiz. Dünyanın sonlu, ahiretin ebedî olduğunu biliyoruz, her vesileyle o sonsuzluk yurdunu arıyoruz, ebedî gençliğin peşindeyiz.

Allah’tan hayır, bereket, baht açıklığı dileriz, sizlerden dua ve destek bekleriz.

***

12. senemizin GENÇ’in inkişaf yıllarından biri olacağına inanıyoruz. Gerçekleşen yeniliklerin yanında, çokça seveceğinizi umduğumuz bir haberimiz de var. Yayın Danışmanımız Mehmet Lütf Arslan Ağabeyimizin hazırladığı “365 İzahlı Hikmetli Söz - DEDİ Kİ” isimli çok özel bir kitapla karşınızdayız. Bu sene, GENÇ’e abone olan tüm okuyucularımıza bu hikmetli ve hakikatli kitap hediyemiz olacak. Merakla okunacağını, ilgiyle karşılanacağını ve beğenileceğini umuyoruz.

Kasım ayında görüşmek üzere.

Muhabbetle...


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.