GENÇ Dergisi 12. yılına giriyor, nasıl hissediyorsunuz kendinizi?

Çok mutluyuz, çok sevinçliyiz, hamd ediyoruz. Daha dün gibi hatırlıyoruz ilk sayımızın çıktığı günleri, o tarifsiz heyecanı. Bu sayımızla birlikte on bir sene, 132 sayı geride kalıyor. Bizler GENÇ’i en güzel şekilde çıkarabilmek için elimizden geleni yapıyoruz, ümidimiz o ki heyecanımız daha da artarak nice yeni sayılarda buluşacağız. Durduğumuz yeri iyi biliyoruz, niyetlerimizden şüphemiz yok, fikrin, sözün kıymetini hiçbir şeye değişmeyeceğiz, rüzgar ne yandan eserse essin hayırlarda yarışma dileğimiz var. 12. yılımızın hayırlara vesile olmasını dileriz. Bugüne kadar desteğini, ilgisini, duasını esirgemeyen herkese teşekkürü bir borç biliriz.

Hediye kitabınız belli olmuş, bu harika bir haber! Ne zaman elimizde olur?

Yayın Danışmanımız ve kıymetli abimiz Mehmet Lütfi Arslan’ın hazırladığı çok özel bir kitapla karşınızdayız bu sene. Çokça sevileceğinden, merakla karşılanacağından şüphemiz yok. Kitabımız Kasım ayı itibariyle, GENÇ’e bir senelik abonelik yaptıranlara gönderilmeye başlanacak, müstakil satışı olmayacak, planlamamız bu yönde. Şimdiden hayırlı olmasını dileriz.


Sorularıma Cevap Olan Dergi 

Abdullah Güner

GENÇ, bize önce adam olmayı sonra başkalarıyla ilgili bambaşka bir derdimizin olması gerektiğini fısıldadı. Belki de bu yüzden GENÇ bana beni hatırlatıyor. “Ben kimim ve neden yaşıyorum?” sorusuna genç yaşta neden iyi bir cevap bulmamız gerekiyor? “Bu çağda biz nasıl kendimiz olabiliriz? Bugün neden güçlü, medeni denilen ülkeler İslam’a ve Müslümanlara savaş açıyor? Müslümanlara neden zulüm reva görülüyor? Ben kimim, Türkiye neresi, dünya neresi? Sahi biz kimiz?” gibi daha onlarca büyük sorularımıza soru eklediğimiz ve bize ait cevapların peşine düştüğümüz bir yol oldu GENÇ.

GENÇ’le tanıştığımız ilk yıllarda Anadolu’ya uzanan yolculuklarımız oldu. Şimdi bakınca bu yolculukların bizi ne kadar büyüttüğünü daha iyi anlayabiliyorum. O yıllarda “nereye gidiyoruz, niye gidiyoruz, ne yapacağız” diye onlarca soru soruyorduk kendi kendimize. Hiçbirinin cevabı yoktu belki de hepsinin cevabı vardı. Zamanla herkes kendi cevabını buldu.

GENÇ’le buluşmamıza vesile olanlara bilhassa Mehmet Lütfi ağabeyime ve Süleyman Ragıp kardeşime yürekten teşekkür ediyorum. Yazarlarından okuyucularına GENÇ’te buluştuğumuz bütün dostlara saygılar, selamlar.


GENÇ Dergisi Adanmışlığın Adıdır 

Cafer Durmuş

GENÇ Dergisi Kur’ân ve Sünnet çerçevesinde yürünecek dosdoğru yolu, günümüz imkânlarını en iyi şekilde kullanarak daha çok gönle taşıma gayretidir. Ve bu anlamda bir adanmışlığın adıdır, bir heyecandır. Bilmeden ateşe meftûn olan pervaneleri kurtarma harekâtıdır. Bu tanım elbette farklı şekillerde yapılabilir. Bu çerçeve genişletilebilir. Ancak biz şunu ifade etmek isteriz ki; elimize her aldığımızda “İyi ki varsınız” dediğimiz GENÇ’i omuzlayan yayın ekibi kendi misyonunu nasıl tanımlıyorsa, yurdumuzun ve dünyanın dört bir yanında onların eli ayağı, gözü kulağı durumundaki Genç Gönüllüler hangi saiklerle bu heyecana ortak oluyorlarsa GENÇ’in en doğru, en ideal tanımını hep hatırda tutmalı. Kendilerini daima muaheze ederek daha iyiyi, daha güzeli daha çok yüreğe taşımanın heyecanını duymalı diye inanıyoruz. Gözlemlediğimiz kadarıyla GENÇ’in “Doğru sözü zamanında güzellikle söyleme” adına başarılı bir çizgisi var. Temennimiz odur ki, bu ses çoğalsın, daha çok yerde duyulsun. Toplumu besleme çalışmalarında başarılar dilerim 

 


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.