Genç Dergi 6. yaşına mı girdi? Mutlu musunuz böyle bir dergi çıkardığınız için? (Adem Çelik)

Evet, elinizdeki sayı ile birlikte altıncı senemize girmiş, beş seneyi geride bırakmış bulunuyoruz. Gerçekten biz de anlamadık, hızla geldi geçti günler. Sorunuzu da şöyle cevaplandırayım: Her sayıyı matbaaya göndermek için son kontrolü yaptıktan sonra Lütfi abimizle ortak  söylediğimiz bir şey var: “Böyle bir derginin çıkmasına vesile olduğumuz için Allah’a şükrediyoruz.”

Derginizin her sayfasını didik didik ediyorum diyebilirim. Olumsuz eleştirim yok, çok aradım fakat bulamadım. :) Derginizin neden  olumsuz ve eleştirilecek bir yönü yok? Özverili ve inanılarak yapıldığı için olsa gerek. :) Başarılarınızın artarak devamını temenni ediyorum. (Emine Ertem)

Hem sormuş hem cevap vermişsiniz, bu da farklı bir tarz olmuş oldu. :) Biz hüsn-ü zannınız için çok teşekkür ederiz. Güzel baktığınız  için kusurlarımızı, hatalarımızı görmüyorsunuz. Yoksa elbette bizlerin de olumsuz ve eleştirilecek yönleri var. Kusursuz tek varlık var, o  da Allah. :) Yeniden teşekkür ederiz duygu ve düşünceleriniz için.

Ben Mavi Marmara’da şehit edilen Furkan’ın okuldan arkadaşıydım. Derginizde bahsedilen çizgi roman sayesinde bu vahşiliğin  unutulmayacak olması, insanları bilinç- lendirecek olması beni sevindirdi. Teşekkür ederim, Allah hepinizden razı olsun. (Elif Koçak)

Biz teşekkür ederiz efendim. Gücümüz yettiğince gündemden hiç düşmemesi gereken şeyleri hatırlatmaya devam edeceğiz. GENÇ bunun için var biraz da…

Facebook sayfanızda 17 bine yakın beğenen var, ama sayfanız pek işlek değil bu facebooku onaylamamanızdan mı kaynaklanıyor? (Fatma Özkök)

Güzel soru. Elbette bahsettiğiniz şeyden kaynaklanmıyor. Biraz iş yoğunluğu, biraz tembellik, biraz adam yokluğu. :) Aslında son  zamanlarda daha fazla işlek olsun diye dergi içeriğinden vs koyuyoruz. Demek ki daha aktif kullansak daha iyi olurmuş. Teşekkür ederiz hatırlattığınız için.

Sağda solda 8 Ekim’i bekleyin deniyormuş. 8 Ekim’de ne olacak? (Büşra Serter)

Nasip olursa, 8 Ekim‘de Genç Dergimizin yenilenmekte olan web sitesi yayın hayatına kaldığı yerden devam edecek. İddia ediyoruz: Gelmiş ve geçmiş en iyi sitemiz olacak. :) Gelecek adına ise, her zaman daha iyisini kovaladığımızı söylemek isteriz. Biraz merak edin diye sitemizle ilgili ön bilgiler verelim:

• Sitemizin görsel tasarımı ve içeriği dergimize paralel bir şekilde hazırlandı. Hatta bazı yerlerde neredeyse dergiyi siteye taşıdık diyebiliriz.

• Ana sayfada yer alacak olan değişken manşet bandı, sürekli yenilenen 10 içerikle birlikte siteyi cazip kılacak. Yani daima yenilik, daima etkili ve güçlü sunumla karşınızda olacağız.

• Tüm yazarlarımızın eski yazılarıyla birlikte biyografi ve fotoğrafları da yer alacak. Bu sayede yıllardır hayallerinizde şekillendirdiğiniz Sinan Özgenç’in kim olduğunu öğrenebileceksiniz mesela. :)

• Sitenin açıldığı gün derginin son 15 sayısının içeriği eksiksiz bir şekilde karşınızda olacak. Daha eski sayıları ise beş ay içinde sitemize yüklemiş olacağız. Gerçekten de çok zahmetli ve zaman isteyen bir iş bu. Bu yüzden biraz zamana ihtiyacımız var.

• Site Özel başlığı altında çeşitli sürprizler sizleri bekliyor.

• English başlığı altında, seçme yazıların İngilizcesi yer alacak. (Ben de gönüllü olarak bazı yazıları İngilizceye çevirmek istiyorum diyenleri bâş tâcı edeceğimizi haber vermek isterim. :))

• Artık GENÇ’e abone olmak site üzerinden çok daha kolay olacak.

Genç dergisiyle tanışalı birkaç ay oldu. Acaba daha önceki sayılarınızı elde edebilmem mümkün mü? (Mustafa Fidan)

Hayırlı olsun öncelikle. Dileriz GENÇ sizin için güzelliklere vesile olur. Talebinize gelirsek; Daha önceki sayılarımızın çoğu depomuzda da tükendi. Bu yüzden, elimizde bol olan sayılar için sizlere yardımcı olabiliriz. Bir ara GENÇ’e uğrayın ya da bize hangi sayıları istediğinizi mail yoluyla bildirin, yardımcı olmaya çalışalım. (Diğer yandan, yenilenen web sitemiz sayesinde eski sayılara  daha rahat ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum.)

Yeni dönem ve iki hediye kitap. Duyduklarımız doğru mu? (Selman Durula)

Doğru doğru. :) Evet, altıncı senemize iki hediye kitapla giriyoruz. Yeni dönemde dergimize abone olan ya da aboneliğini yenileyen herkes bu iki kitaba sahip olacak. GENÇ; kitaba inanan dergi. ;)

İki aboneliğimiz vardı, birini iptal etmek istiyoruz, yardımcı olur musunuz? (Ethem Aydoğdu)

Bugün birini iptal eden, yarın diğerini de iptal eder. Bunu duymamış olalım, çok ayıp çok.. :)


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.