Geçen haftalarda Samed Karagöz Twitter hesabından şöyle bir twit attı: “Bilim, kültür ve sanata adanmış bir televizyon kanalı olsa ne izlemek istersiniz?” Bir süredir gizli gizli konuşulan, son zamanlarda ise iyice yüksek sesle dile getirilen bir gelişme var: TRT Kültür. Henüz ilerleme süreci yavaş işlese de bir kanal hazırlığının olduğu gerçek. Ama detayların netleşmesi için biraz daha beklememiz gerekecek.


14-22 Ekim tarihleri arasında Kayseri’de bir kitap fuarı yapılacak. Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde yapılacak etkinlikler “okuyan ve okutan şehir” mottosuyla gerçekleşecek.


Anadolu’nun en büyük fuarı sloganıyla duyurulan Uluslararası 4. Kitap ve Kültür Fuarı 12-22 Ekim tarihleri arasında Maraş’ta yapılacak fuara dergimizin yayın danışmanı Mehmet Lütfi Arslan da katılacak. Bir yere not edin derim.


24. Adana Film Festivali başlıyor. Ülkemizin pek çok yerinde çeşitli film festivalleri yapılsa da kuşkusuz en prestijlisi Adana’da yapılan. Uzun metraj kategorisinde yarışanlar arasında Onur Ünlü’nün son filmi “Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok” ve Semih Kaplanoğlu’nun “Buğday” isimli filmleri de var.


Dergimizin yazarlarından Rabia Gülcan Kardaş’ın “Oyuncak Ev” ve “Dağılan Misketler” isimli iki yeni çocuk kitabı, çiçeği burnunda  yayınevlerinden Cezve Çocuk etiketiyle çıktı. Ayrıca yine dergimiz yazarlarından Ayşegül Genç’in 4. romanı “İç Bir Şey” İz Yayıcılık’tan çıktı. Hemen kütüphanenize ekleyin derim.


TVNET’teki Kitap Kokusu programını kaçırmıyorsunuz değil mi? Bir de aynı kanalda Uzun Hikaye var.


Dünyanın en prestijli kitap fuarlarından olan Frankfurt Kitap Fuarı, Almanya’da 11-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.


Sakarya’nın Serdivan Belediyesi ilk defa kitap fuarı düzenledi. 18-25 Eylül tarihleri arasında yapılan fuara onlarca yayınevi ve yazar katıldı. Daha kapsamlı tekrarlarını bekliyoruz.


PTT Kargo kitap gönderilerinde yüzde 50 indirim uyguluyor. İşte size kitap hediye etmek için bir güzel neden daha.


Yusuf Temizcan'ın Yazısı.