ÖSYM Başkanı Mahmut Özer Oldu

Prof. Dr. Ömer Demir’in istifasıyla boşalan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığına Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer atandı. TÜBİTAK tarafından çıkarılan ve Science Citation Index (SCI) kapsamında taranan Turkish Journal of Electrical Engineering & Computer Sciences dergisinin baş editörü olarak görev yapan Özer’in İslam Dünyası Kalite Güvence Ajansları Birliği (AQAAIW) Başkanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Genel Kurul üyeliği görevleri de bulunuyor.

Çamlıca Camii’ne Nanoteknolojik Hat

Projesinin yüzde 90’ı tamamlanan ve Türkiye’nin en büyük camisi olacak olan Çamlıca Camii’nde son düzlüğe girildi. Osmanlı-Selçuklu mimari tarzı ile günümüz çizgilerinin bütünleştiği camide, nanoteknolojik bir ürünle paslanmaz çelikten hazırlanan hatla cami mimarisinde bir ilke imza atıldı. Caminin bu yıl sonuna kadar açılması bekleniyor.

İmla Kılavuzu Tarih Oluyor

İmla kılavuzu tedavülden kalkıyor. Türk Dil Kurumu (TDK) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sinan Kaçalin, “İmla kılavuzunu kaldıracağız. İmla kılavuzunun önündeki bilgileri sözlüğe koyacağız” diyerek yeni düzenlemeyle imla kılavuzunun artık olmayacağını söyledi.


Salih Yüzgenç'ın Yazısı.