Microsoft’tan Bitcoin Hamlesi

genc.in/msbtc

Her geçen gün değerine değer katan sanal para birimi Bitcoin için bir hamle de Microsoft’tan geldi. Dev teknoloji firması yaptığı açıklamada yeni bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul edeceğini duyurdu.

Instagram’da Anket Dönemi

Fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram’ın en sevilen ve milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan hikayeler bölümüne anket ekleme özelliği geldi. Paylaşacağınız hikayelere iki şıklı sorular ekleyerek takipçilerinizin görüşlerini değerlendirebilirsiniz.

Telefon Görüşmelerine Vergi İndirimi

Geçtiğimiz ay Başbakan Binali Yıldırım cep telefonu görüşmeleri için uygulanan yüzde 25 oranında verginin yüzde 7,5 seviyesine indirileceğinin müjdesini verdi. Aynı şekilde ev telefonu için uygulanan vergi de yüzde 7,5 olacak. Başbakan ayrıca “Telefon şirketleri düşürmezse biz de onları düşürürüz” ifadesini kullanarak vergi indiriminin neredeyse kesin olduğunun sinyalini de vermiş oldu. Hayırlı olsun.

WPA2 Protokolü Kırıldı!

krackattacks.com

Kablosuz ağ şifreleme yöntemlerinden WPA2 protokolü kırıldı. 13 yıldır kablosuz ağları koruyan bu protokol Mathy Vanhoef tarafından keşfedilen ve “krack” olarak adlandırılan yöntemle kırılabiliyor. Sorunun çözümü ise tüm kablosuz cihazların yazılımlarını güncellemekten geçiyor.


Muhammed Murat Tutar'ın Yazısı.