Fenomenler de Vergi Ödeyecekler

genc.in/sanalvergi

Geçtiğimiz ay Maliye Bakanı Naci Ağbal sosyal medya fenomenlerinin vergi ödemesi konusuna ilişkin çalışma yaptıklarını açıkladı. Açık ve net olarak her ne şekilde olursa olsun kazanç elde eden herkesin, internet fenomeni dahi olsa vergi ödeyeceği ifade edilse de, bunun nasıl mümkün olacağı henüz belirsiz. Yakın zamanda çıkacak yasa ile “viral” olarak tabir edilen reklamlar da vergiye tabi tutulacak.

Opera VPN Mobilde Kapandı

opera.com

Opera tarayıcısı güncel sürümünde dahili olarak kullanılabilen bir VPN hizmeti sunan başarılı bir tarayıcı. Bunun yanında bir süredir ücretsiz olarak mobil cihazlar için sunulan Opera VPN uygulamaları geçtiğimiz ayın sonunda kullanıcılarına veda etti. Tarayıcı sürümünde ise ayarlardan Opera VPN’i etkinleştirerek kullanmaya devam edebilirsiniz.

Dokunmatik OUT, Tuşlu Klavye IN

genc.in/klavyelipc

Eğitim sistemimizde bir yenilik daha değişiyor. Teknolojiyi daha etkin kullanmak adına hazırlanan projeler kapsamında okullarda tabletler dağıtılmış fakat tabletlerin pek etkin kullanılamamasından olsa gerek, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz çocukların daha rahat “kodlama” yapabilmesi için tablet yerine artık klavyeli bilgisayar dağıtılacağını açıkladı. Ne diyelim, çocuklar için hayırlı olsun.


Muhammed Murat Tutar'ın Yazısı.