Onlara Körfezin elektronik sivrisinekleri deniyor. Vazifeleri, sosyal medya üzerinden algı operasyonlarını yürütmek, Ortadoğu’nun diktatör yönetimlerinin cürümlerini temize çıkartmak, düşman diye tanımladıkları çevreleri, yapıları, ülkeleri şeytanlaştırmak.

İşte BAE’nin veliaht prensi Muhammed bin Zaid’in resmini kullanan o “sivrisineklerden” biri, Türk lirasının dolar karşısındaki değer kaybından duyduğu mutluluğu paylaşıyor hesabından.

Selefi Salihini kast ederek diyor ki; “onlar bidat ehline bir musibet isabet ettiği zaman sevinirlerdi. Türk lirasının değer kaybı karşısında biz nasıl sevinmeyelim?”

Bu “sivrisineğe” cevabı yine bir başka Arap kullanıcı veriyor; “Selefi Salihin dönemini değil, Siyonist rejim için üzülen, Müslüman bir ülkenin zarar görmesine sevinen, ‘Siyonist Arap rejimleri’ dönemini yaşıyoruz.”

Yalan ve iftiralarla emperyalistlerin İslam dünyasına yönelik operasyonuna katkıda bulunmak ve bundan mutluluk duymak! Zihinleri iğdiş edilmiş Körfezdeki kimi yönetim çevrelerinin geldiği nokta bu ne yazık ki. Şayet Trump azledilirse buna en çok üzülecek çevrelerden biri de “Siyonis Araplar” olacak.


Beytullah Demircioğlu'ın Yazısı.