Hafızlarımız Çin’deki Robot Yarışmasında “En Popüler Takım” Oldu

Konya Merkez Karatay ilçesindeki Bedir Kız Kur’an Kursu öğrencisi 11 hafız adayı, Çin’in Şanghay kentinde düzenlenen 2018 Dünya Robot Yarışmasında (WER 2018 World Championship Contest) en popüler takım oldu. World Educational Robot (WER) Türkiye Başkanı Salih Kükrek yaptığı açıklamada, öğrencilerin kursta açılan Robotik Kodlama Atölyesi’nde aldığı kodlama, yazılım ve bilgisayar teknolojisi eğitiminin meyvelerini verdiğini söyledi.

Genç Gönüllüler Bingöl’ü GENÇ’leştirdi!

Bingöl Üniversitesi Genç Gönüllüler Kulübünün Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) desteğiyle hazırladığı “Anadoluyu Mayalayanlar” programı nihayete erdi. Tasavvuf ve Gençlik konularının konuşulduğu; tasavvuf musikisi ve tiyatro oyunlarının sahnelendiği programdan geriye kendi gibi kalbi de GENÇ’leşen bir Bingöl kaldı... Kulübün ve Bingöl Üniversitesi Öğrenci Konseyi’nin Başkanı, ebedî Genç Gönüllü Melih Durmuş ve ekibine programlarını yakından takip eden GENÇ Dergisi olarak çok teşekkür ediyor, hayırlı çalışmalarını beklediğimizi söylemek istiyoruz.

2019’a Girerken Bilmeniz Gerekenler

2019 yılına ulaştık. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de yeni yılla beraber bir takım değişiklikler söz konusu: Mesela özellikle ev hanımlarını yakından ilgilendiren bir durumdan bahsedelim, bundan böyle market, bakkal vs. poşetleri ücretsiz olmayacak. Yani poşetiniz kadar para da ödeyeceksiniz. Ayrıca e-dergi ve e-kitaptan alınan KDV de yüzde 18 oldu. Bilginize.


Salih Yüzgenç'ın Yazısı.