“Yeniden Refah Partisi” Ne Yapacak?

Türkiye siyasetinin en önemli figürlerinden olan merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın öncülüğünde yeni bir parti kuruldu: Yeniden Refah Partisi. “Bugün milletimize asli yuvamıza dönüşün başlangıcının müjdesini veriyoruz ve ‘Artık umut, çare, alternatif var, artık Yeniden Refah var’ diyoruz.” diyen Fatih Erbakan, Sultan Abdülhamit Han’ın torunu Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu’nun da kendileriyle beraber olduğunu aktardı. Bakalım akıbeti nasıl olacak?..

Fransa’daki İç Karışıklıkta İnsanlar Ölüyor

Buradan hep “birilerinin” karıştırdığı İslam ülkelerinden ölüm haberi veriyorduk, şimdi ise medyanın üç maymunu oynadığı Fransa’ya gidiyoruz. Fransa’da, akaryakıt zamları ve Macron’un reformlarını protesto etmek için toplanan “Sarı Yelekliler” hareketi üyeleri, polisin sert müdahalesiyle karşılaştı. 2 kişinin hayatını kaybettiği olaylarda yüzlerce de yaralı var. Bakalım Gezi Olayları’nda canlı yayınlar yapanlar Fransa’yı ne zaman görecek?

Türkiye Sudan’da Altın Arayacak

Türkiye son yıllarda maden ve petrol araması konusunda ciddi atılımlar yapıyor. Kendi rezervlerini kullanmak hatta başka ülkelerin rezervlerini de çıkarmak noktasında çabalarımız sürüyor. Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) Port Sudan Dağları’nda altın aramaya başlayacak. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Hartum ziyaretinin ardından yapılan anlaşmayla Sudan’ın altınlarını Türkiye çıkaracak. Bu durum inşallah Sudan’a refah, Afrika’ya moral getirir.


Salih Yüzgenç'ın Yazısı.