Moro Müslümanlarının Yeni Bayrağı Kabul Edildi

Filipinler’in güneyinde yaşayan Moro Müslümanlarının geleceğini şekillendiren tarihi referandumların ardından kurulan Müslüman Mindanao Bangsamoro Özerk Bölgesi (BARMM) resmi bayrağı bölge meclisinde onaylanarak kabul edildi. Moro Müslümanlarının resmi bayrağında hilal, yıldız ve kılıç figürleri bulunuyor.

Bu da Oldu: Kaz Dağları Protestosunda Altın Aradılar!

Ülkemizin en özel yerlerinden olan Kaz Dağları’nda altın madeni aranması için kesilen binlerce ağaç tüm yurdu üzüntüye ve kızgınlığa boğdu. Zira yeşilin kaybını yine en çok bizlerin, geleceğimizin hissedeceği belli. Peki gerçekleşen protestolarda ne oldu? Bir grup protestocu ellerindeki pankartları bir kenera bırakıp “çapa” yardımıyla altın aradı. Evet, trajikomik ama bu da oldu...

Miras Avcıları Efsane Yazdı!

19-28 Ağustos tarihlerinde 40 Genç Gönüllü Üsküdar’dan yola çıkarak, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan yedi alanı ziyaret etti. “Miras Avcıları” adı verilen proje; yol, yol üstü, yer altı ve yer üstü olmak suretiyle dört temel parçadan oluştu. Safranbolu, Çorum/ Hattuşa, Nevşehir/ Göreme Milli Parkı, Diyarbakır/ Hevsel Bahçeleri, Şanlıurfa/ Göbeklitepe, Adıyaman/ Nemrut Dağı ve Konya/ Çatalhöyük miras alanları yer alıyor. Bunların dışında; Bolu, Yozgat, Kayseri, Sivas, Gaziantep, Adana, Elazığ, Hatay ve Ankara da ziyaret gerçekleşen yerler.


Salih Yüzgenç'ın Yazısı.