Ayın Sitesi: “tripinview.com”

Bir zamanlar hâkimi olduğumuz, huzur ve refahın sürdüğü Akdeniz, dünyanın en büyük iç denizidir. Afrika, Asya ve Avrupa’ya kıyıları bulunan Akdeniz barındırdığı adaları, engin kıyıları ve sıcak suları ile herkesin sevdiği bir güzellik. Hatta kuzey ülkelerinin yıllarca uğruna savaştığı ve tarih kitaplarında sıkça okuduğumuz “sıcak deniz” ta kendisidir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve tarih dolu kentlere ev sahipliği yapan Akdeniz’i keşfetmek ne güzel olur. Elbette ki yüzülebilecek tertemiz kumsalları, turizm için önemli bir araç olması bir yana, kıyı şeritleri boyunca uzanan birbirinden güzel şehirler, özellikle İstanbul göz ardı edilmemeli. Ancak Akdeniz kıyıların her bir köşesini keşfetmek pek kolay olmayabilir.

TripinView Akdeniz kenarındaki tüm turistik alanların harita üzerinde takip edebileceğiniz, havadan fotoğraf ve videolarını izleyebileceğiniz dünyadaki ilk ve tek turizm platformudur. Bu platformda İstanbul, Marmara, Ege, Adana’ya kadar Akdeniz kıyılarını, Portekiz’den Slovenya’ya kadar tüm kıyı şeridini, İspanya ve İtalya adalarını, Yunanistan kıyılarını ve Ege adalarını evinizden keşfedebilirsiniz. Tek yapmanız gereken tripinview.com adresine girip harita üzerinden keşfetmek istediğiniz bir bölgeyi seçmek veya arama çubuğundan yer ismi aramak. Karşınızda havadan çekilmiş yüksek çözünürlüklü bir kıyı gezintisi videosu bulacaksınız.

Yaz mevsimi gelmişken, Akdeniz yeniden keşfedilmeyi bekliyor. TripinView belki de bir sonraki seyahatinizdeki rotanızı belirleyeceğiniz adrestir, kim bilir. İyi seyirler…


Muhammed Murat Tutar'ın Yazısı.